AUGUSTA, Gruzie - Tiger Woods vybuchl na 18. greenu poté, co vyhrál svůj pátý titul Masters v roce 2019. Tento čtvrtek v ohlušujícím tichu národního golfového klubu Augusta udělal Tiger významný první krok k šesté zelené bundě, pouhým vyrovnáním nejlepšího prvního kola v historii na Masters (68)

Mistrovství ZOZO: Woods slibuje obhájit titul v Sherwoodu

Tiger Woods - © PGA Tour

Woods předvedl formu podobnou té, která ho v loňském roce přivedla k vítězství, dokončil perfektní první kolo v 68 (-4) bez stínu bogey a zůstává v záloze tři délky vůdce dne, Paul Casey.

Jediný případ, kdy Woods odehrál v prvním kole v 70 vystoupeních Masters méně než 23, byl v roce 2010, když po svém návratu hned po mediálním skandálu, který otřásl golfovým světem, odehrál 68. A to byla jeho první jízda bez velkých bogey od prvního kola mistrovství PGA 2009.

"Udělal jsem to v pořádku," řekl Woods, který také překonává nový rekord, 83. titul PGA Tour. "Řídil jsem dobře a dobře jsem se dotkl svých žehliček." Jediným skutečným špatným krokem dneška bylo, myslím, že na 8.

"Jediné, co jsem mohl říct, je, že bych si přál, abych dal ještě pár puttů." Cestou nahoru mi chybělo všechno. Putty prostě neklesaly, je to jen jiné a také velmi pomalé se zpožděním kvůli počasí a množství vody absorbované greeny pravděpodobně změní hru “

Woodse nezastavilo téměř tříhodinové pozastavení hry kvůli bouři, která zasáhla město kolem 7:30. Během zpoždění udržoval své 44leté tělo pružné, jak pokračoval. natáhnout se a přitom pokračovat v krmení.

Jakmile Woods nastoupil na start, nechal za sebou muže, který v letošním roce startoval jen v top 10 z osmi startů, kde poprvé za dva roky spadl z top 30.

Místo toho vypadal jako Les velkých dnů, který vyhrál 15 velkých společností, pět Masters a přijde obhájit svůj titul poté, co minulý rok odrazil Dustina Johnsona, Brookse Koepku a Xandera Scheateleho.

Zatímco ostatní možná byli překvapeni jeho prvním kolem ve formě, Woods ne.

"Myslím, že pochopení toho, jak hrát na tomto kurzu, je velmi důležité," řekl. "Měl jsem štěstí, že jsem během své kariéry odehrál mnoho tréninkových her na tomto poli s tolika bývalými vítězi, a dokázal jsem tento turnaj vyhrát na začátku své kariéry a vybudovat si s ním své postavení." myšlenka, že bych se sem každý rok vrátil hrát. Skutečnost, že se Masters hrají každý rok na stejném místě, je pro mě přínosem, na rozdíl od ostatních tří turnajů Slam. “

"Takže pochopení toho, jak hrát, je velký faktor." "

Od 10. ročníku Woods, stejně jako loni v posledním kole, birdie na 13., 15. a 16. jamce. Ale po birdieingu na -4 - byl to jen jeho osmý birdie na jamce v 87 kolech v Augusta National -

Ale Woods, který se rychle přizpůsobil okolnímu prostředí - jakkoli klidný - byl z kola nadšený, zvláště poté, co se dotkl 15 zelených na 18 a 10 ze 14 plavebních drah v regulaci.

"Dnes bylo mnoho rozdílů, když jsme hráli na 1 a 10," řekl Woods. "Dnes ráno jsem byl na jamkovišti a připravoval se, a když představili Garyho (Woodland), byli jsme na jamkovišti a neslyšeli jsme je kvůli hluku vydávanému dronem létajícím nad zelený.

"Jak by řekli kameramani: Neexistují žádní fanoušci, žádný řev, který by nám dával pokyny a věděl, kde míč dopadl. Je to velmi odlišné." Spousta premiér dnes. Takto to šlo celý rok. Skutečnost, že jsme za daných okolností schopni soutěžit o Masters, je pro nás všechny skvělou příležitostí.

Pátek bude jiný i pro Woodse. Z důvodu zpoždění zahájí své druhé kolo až kolem 15:XNUMX, což znamená, že bude muset dokončit své druhé kolo v sobotu, a pokud provede snížení, zahájí také třetí kolo.

"Dnes jsem rychle nastartoval, což je dobré," řekl. "Za těchto podmínek musíte být agresivní." Není důvod, proč nemůžeme zaútočit na mnoho vlajek. “