Švýcarka Chiara Tamburliniová se v poslední kole Joburg Ladies Open ve svém posledním kole nezachvěla se šesti ranami v předstihu večer pohyblivého dne. Díky konečné kartě 70 (-2) zvítězila se sedmi ranami před Thajkou Aunchisa Utamovou. Agathe Sauzon skončila jako nejlepší trikolóra v Jihoafrické republice na 13. konečné pozici v žebříčku.

Chiara Tamburliniová vyhrála Joburg Ladies Open - Kredity: Tristan Jones / LET

Chiara Tamburliniová vyhrála Joburg Ladies Open – Kredity: Tristan Jones / LET

Chiara Tamburlini byla nad ostatními v Jižní Africe. Čtyřiadvacetiletý hráč, který byl z velké části lídrem večera pohyblivého dne díky kartě 67 (-5), vyrazil do posledního kola s náskokem šesti ran. Chiara Tamburliniová přerušila svůj týden závěrečnou kartou pod par 24 (-70), a to i přes bogey na 2, po kterém následovalo double bogey na 17, s náskokem sedmi ran a zvedla trofej Joburg Ladies Open. Dvojnásobný vítěz na LETAS v roce 18, Tamburlini přidává ke svému mladému rekordu první úspěch na LET.

Jeho hlavní konkurenti na vítězství jsou daleko. Aunchisa Utama (THA) skončila druhá s -10, zatímco Diksha Dagar (IND) a Luna Sobron Galmes (ESP) dokončili stupně vítězů s -9.

Agathe Sauzonová skončila jako nejlepší trikolóra v Jihoafrické republice, i když měla velmi špatný start do svého turnaje. Po prvním kole za 75 (+3) zaznamenal Sauzon ve zbývajících kolech stejnou kartu 71 (-1) a obsadil konečné 13. místo.

Na Joburg Ladies Open se probojovalo dalších pět Francouzek:

Anne-Lise Caudal končí 29. v PAR, Emma Grechi je na 41. místě s +3, Camille Chevalier zaujímá 52. místo s +5 a Anne Charlotte-Mora a Céline Herbin uzavírají toto francouzské hodnocení s děleným 61. místem s +7.

Chcete-li najít konečný žebříček Joburg Ladies Open: Cliquez zde.