Po svém vítězství na Masters Scottie Scheffler opět brilantně zvítězil na RBC Heritage a prokázal neochvějnou koncentraci a výjimečné mistrovství ve hře Světová jednička, autor dalšího mimořádného výkonu, podepsal svůj čtvrtý titul v této sezóně v 1 vystoupeních. tento přehrávač je mimozemšťan.

Scottie Scheffler triumfuje v RBC Heritage

Scottie Scheffler s trofejí RBC Heritage — přes X (twitter) @PGATOUR

Pamatujete na dobu, kdy se to říkalo Scottie Scheffler nevěděl, jak patovat?

Od přechodu z blade putteru na mallet putter před tímArnold Palmer Invitational v březnu vyhrál Scheffler v Bay HillNa TPC Sawgrass, Chcete-li Národní Augusta a znovu tento týden v Dědictví RBC, zpožděný prudkým deštěm na plavebních drahách Harbor Town Golfové odkazy.

Schefflerovo poslední vítězství znamená jeho 10. vítězství z 51 startů v kariéře, což je ještě vyšší míra než u Tigera Woodse, který k desátému vítězství potřeboval 59 startů.

Jeho neuvěřitelný úspěch je způsoben jeho výjimečnou hrou od týčka po green. Scheffler opět ovládl turnaj v Harbour Town v úderech získaných z odpaliště, úderech získaných přiblížením se ke greenu a úderech celkově získaných. V umístění vítězných úderů se však umístil na 36. místě, ale v pondělí ráno zahrál tři rány s lehkostí.

„Je zvláštní, jak rychle se tu věci mohou změnit. Myslím, že mnoho lidí je zajatci okamžiku,“řekl Scheffler po svém posledním vítězství.

„Kdybych tento týden nevyhrál, jsem si jistý, že by to bylo úplně jinak, ale jsem ten samý člověk, kterým jsem byl před dvěma měsíci a za dva měsíce budu ten samý, bez ohledu na to, co se děje. Nebudu tu sedět a říkat, že jsem ti to řekl nebo něco podobného, ​​protože jsem jen držel hlavu skloněnou a snažil se ze sebe vydat to nejlepší. Kromě toho mám na očích klapky."

Scheffler ignoroval vnější hluk, jako to dokázalo jen velmi málo jiných hráčů. Vyhrál čtyři největší světové turnaje v rozmezí 44 dnů, což je pozoruhodný výkon.

Málem také vyhrál turnaj Texas Children's Houston Open, ale na 72. jamce špatně přečetl šest stop za birdie. Stephan Jaeger ten týden triumfoval a nechal Schefflera na děleném druhém místě s jediným vítězstvím bez vítězství od 1. března.

Bez ohledu na to spadá Schefflerova současná cesta do vzácného území. Posledním hráčem, který vyhrál čtyřikrát v pěti startech, byl Woods, kterému se to podařilo v roce 2007. Stejně jako letos Schefflerovi i tato série v roce 2007 zahrnovala hlavní šampionát — Woods vyhrál PGA Championship v Southern Hills.

Scheffler samozřejmě vyhrál Masters v historické módě a pak minulý týden odcestoval do Hilton Head, aby vyhrál RBC Heritage. Stal se tak prvním hráčem od Bernharda Langera v roce 1985, který vyhrál tyto turnaje dva týdny po sobě.

« Mám od sebe dost velká očekávání a když se objevím na turnaji, snažím se udělat maximum", řekl Scheffler..

« Hodně jsem mluvil o přípravě a o tom, co je potřeba, abych byl připraven vystoupit na první odpaliště. Mám pocit, že jsem si dal tu práci a hrál dobrý golf a je dobré vidět výsledky s výhrami. Minulý rok jsem měl občas pocit, že hraju dobrý golf, ale nevyhrávám, takže teď je hezké sedět tady a vyhrávat turnaje.«

Někteří si mysleli, že Scheffler na tom tento týden v Hilton Head nebude nejlépe, vzhledem k jeho emocionálnímu vítězství na Masters a skutečnosti, že se brzy stane otcem. Je pochopitelné, že jeho mysl mohla být jinde, ale Scheffler stále vytrval.

„Bylo součástí našeho plánu přijet sem a hrát tento týden. Mohl jsem jet na pár dní domů a oslavovat. Opravdu jsem o tom nepřemýšlel. Zavázal jsem se, že se turnaje zúčastním. To je vše, co se dalo dělat. Fakt jsem o tom nepřemýšlel." vysvětlil Scheffler..

„Zavázal jsem se, že zde budu hrát; Bylo to součástí plánu, tak jsme se plánu drželi. Mluvil jsem o tom na začátku týdne; Nepřišel jsem sem, abych měl nějaký obřad a aby mi lidé gratulovali. Přišel jsem sem s cílem. Začal jsem pomalu, ale poté jsem hrál opravdu dobrý golf.“

Scheffler začal se skóre 2 pod par 69, pak zahrál kola za 66 a 63 a dostal se do nedělního posledního kola o jednu ránu.

Značné zpoždění kvůli dešti v neděli pozdě odpoledne donutilo Schefflera a další dokončit kurz v pondělí ráno, ale výsledek byl znám již v neděli večer.

Scheffler držel náskok pěti ran a zbývaly tři jamky. Nikdy ji nehodlal ztratit, zvlášť když se soustředil.

Otázkou nyní je, zda se dokáže příští měsíc soustředit ve Valhalle a vyhrát PGA Championship. To by nemělo nikoho překvapit.

Přístup k výsledkové tabulce: Klikněte zde

Chcete-li si přečíst nejnovější článek: Klikněte zde