Francouzský tým je vítězem celkové klasifikace týmů a vítězí s náskokem tří taktů před Spojenými státy. Úspěch je totální pro trikolóry, které také vyhrávají individuální double, Alice Kong pro dívky a Oscar Couilleau pro chlapce.
Amundi Evian Junior Cup: Triumph of the Blues!

© Golfový klub Evian Resort

Výsledky a zpětná vazba na Amundi Evian Juniors Cup, největší soutěž U14 na světě, která se konala od 20. do 22. září v Evian Resort Golf Club.

Po 3 dnech hraní pod dokonale modrou oblohou v Haute Savoie to byl konečně tým FRANCIE, který vyhrál tento patnáctý ročník The Amundi Evian Juniors Cup; Spojené státy a Itálie doplňují stupně vítězů klasifikace národů. Kurz, který každoročně v červenci přivítá jediného majora kontinentální Evropy, dokázal přinést svůj díl emocí i mladým účastníkům soutěže.

Pokud jde o individuální výkony, mezi mladými dívkami a po díře v play off s dechberoucím napětím to byla Francouzka KONG, Alice, která zvítězila s konečným skóre 219 (+6) díky solidnímu birdie na poslední jamce. Je před Američankou CLEMENTE, Giannou (také s celkovým počtem 219) a další Američankou v soutěži ZHANG, Angela na 220 (+7). Všimněte si, že v loňském roce skončila Alice KONG již na 3. místě na stupních vítězů!

Mezi chlapci tvoří pódium Francouz, Španěl a Švýcar. Je to skutečně COUILLEAU, Oscar, kdo triumfuje s konečným skóre 210 (-3), před RODRIGUEZEM BURGOSEM, Arianem s 217 (+3) a OTTEBOOM, Kai Liamem s 219 (+6).

Od roku 2007 patnáct ročníků The Amundi Evian Juniors Cup odhalilo dnešní talenty, profesionály jako Jordan Spieth, Justin Thomas nebo Aditi Ashok a Leona Maguire, abychom jmenovali jen 4, nebo nejlepší amatéry světa jako Rose Zhang (1. WAGR) a Alexa. Pano (101. WAGR).

Při slavnostním předávání cen dostali všichni účastníci zejména celoživotní členskou kartu golfového klubu Evian Resort.