Tým Jessica Korda vyhrává Aramco Team Series – Sotogrande v -33, Američanka je rovněž na čele klasifikace jednotlivkyň (-15), před Francouzkou Pauline Roussin Bouchardovou o šest úderů, která si připsala velmi dobrých 68 (-4) . Jako správná kapitánka jde na druhý stupínek na stupně vítězů (-32) 1 bod za týmem Jessica Korda. Francouzka je druhá v průběžném pořadí jednotlivců a zbývá odehrát jedno kolo.

Pauline Roussin Bouchardová z Francie během druhého kola. Kredit: Tristan Jones/LET

Po zahájení dne v čele, Jessica korda, Tereza Melecká, Noora Komulainen a fanda Malcolm Borwick svůj skvělý úvodník -19 podpořili dalším skvělým kolem a zpečetili své vítězství -33 ve Španělsku.

Bylo to druhé vítězství v tomto formátu pro nejstarší sestru korda – po jeho úspěchu na Aramco Team Series 2021 - New York – zatímco ona také vede turnaj jednotlivců s 15 pod par s náskokem šesti úderů nad trikolorou Pauline Roussin-Bouchardová na začátku posledního kola.

"Na trati jsme měli opravdu dobrou atmosféru," řekl šestinásobný vítěz okruhu LPGA. „Snažili jsme se zůstat co nejlehčí. Dnes to bylo mnohem těžší.

„Vítr určitě zvedl, takže to bylo trochu složitější, ale každý přispěl. Když byl někdo v ofsajdu, měl na starosti jiný – krása týmového golfu.

« Malcolm hrál dobře. Bylo to úžasné. Myslím, že dnes měl nejnižší kolo, jaké kdy měl, což bylo fenomenální. Byla to prostě radost být s ním, přinesl do všeho tak pozitivní pohled…

Nováček z NECHTE Meleckou vysvětlil: „Byl to obrovský sen hrát vedle sebe Jessica. Je to skvělá hráčka a skvělá dáma a moc mě to bavilo. Se všemi byla radost hrát.

Alors, že Komulainen dodal: „Opravdu jsem si užil hraní s tímto týmem. Jess včera hrál tak dobře. Bylo úžasné vidět ji střílet 11 centů a dnes Malcolm hráli úžasný golf, zažili jsme spoustu skvělých časů.

Pro fandy Borwick, který je hráčem póla, byla jedinečná zkušenost, že jsem mohl hrát za tým Jessica korda.

Řekl: „Měl jsem úžasných pár dní. Vracím se k hraní póla. Nervy, které máš z hraní turnajového golfu, mě každým dnem zestárly o něco víc, ale bylo to úžasné. Hraní s dívkami, upřímně řečeno, úroveň profesionality a čistoty, se kterou důsledně odpalují míč, je úžasná.

„To, co děláme v pólu, je mnohem více adrenalinový sport, mnohem více reflexů. Je to tak cerebrální. Musíte pokaždé resetovat a pokusit se odstranit chyby. Jsem nesmírně vděčný za všechny rady, koučování a dobrou náladu. Měli jsme skvělý čas. »

Roussin-Bouchardová 2., tým Korda triumfuje.

Tým Pauline Roussin-Bouchardová tlačit na vítěze, což také přineslo skvělé druhé kolo -14 a skončilo na druhém stupni vítězů s -32.

Pro kapitána to byl dobrý den Roussin Bouchard, který zařadil první kolo 67 (-5) následované druhým kolem 68 (-4), aby se umístil na druhém místě v klasifikaci jednotlivců.

Vítězem LET řekl: „Jsem spokojený se svým dnem. Myslím, že jsou to dvě dobrá kola, zvláště dnes, protože s větrem to bylo trochu složitější. Na greenech jsem udělal dvě chyby, ale bylo to dobré hřiště. Jsem rád, že jsem s tím birdie skončil dobře, zvláště s paty.

„Jsem opravdu spokojený s tím, co jsme s týmem dokázali Ann naše amatérka, to, co dokázala, je prostě úžasné. Je to pro ni intenzivní zážitek a snažili jsme se ji uklidnit. V 11 mi řekla, že ji televize stresuje, řekl jsem jí, aby udělala hloupý obličej a představila si, že jsi na pláži a natáčíš video…. Poté začala hrát o něco lépe.

V soutěži družstev tým Hewson a tým Mír dělené na třetím místě za 29 pod par, když zahrály -14 a -13, v tomto pořadí.

Alice Hewsonová, který dnes oslavil 25 let, řekl: „Byl to den plný vzestupů a pádů, nezačal jsem nejlépe, ale na returnu jsem udělal pár patů a zahrál sedm birdie, takže jsem celkově šťastný. Můj tým odvedl fantastickou práci, oba dny jsme si skvěle rozuměli. Jsem na ně opravdu hrdý a odvedli skvělou práci.

Et Mír, jedenáctinásobný vítěz na LET, vysvětlil: „Bylo to obrovské. Náš amatér byl fantastický, byl tak dobrý. Nejen, že pomohl ke skóre, ale je to prostě skvělý kluk. Zbytek týmu byl skvělý, létala spousta eaglů a birdie. Užili jsme si spoustu legrace a všichni bojovali až do konce.

tým Nelly korda skončil s týmem na pátém místě v -28 DeRoey šestý na -26, zatímco tým Ciganda a tým Skarpnord dokončili T7

Zítra bude závěr soutěže jednotlivců a za jeho sestrou je Roussin-Bouchard Nelly korda, která je na třetím místě s -8.

"Dobře jsem to trefila," řekla. "Naneštěstí jsem měl na patech spoustu čárek a těsných callů, ale to je golf." Někdy – většinou nepřijdou – tak jsem rád, že jsem hrál -3.

"Bude to legrace. Pauline hraje taky skvěle a myslím, že má k Jess trochu blíž, ale člověk nikdy neví. Nevíš, jaký bude zítra vítr. Mohlo by foukat mnohem víc než dnes. Je to golf a vždycky máš šanci, zítra zůstanu pozitivní.

Španělsky Ana Peláez Trivino je čtvrtý (-7) po střelbě 69 v den XNUMX v Rezerva.

Švédové Linn Grantová a belgický Manon DeRoey jsou na pátém místě se šesti pod par, Johanna Gustavssonová et Pia babnik jsou o ránu dále v T7 se šesti hráči dělenými na devátém místě, přičemž zbývá jedno kolo.

Cut klesl na +4 s 65 hráči, kteří se kvalifikovali do posledního dne soutěže a třetí kolo začne v sobotu v 8:50 místního času.