A tři pro Američanku Rose Zhang, která získala potřetí za sebou medaili Marka H McCormacka za titul nejlepší amatérské hráčky světa.

Rose Zhang byla potřetí korunována jako nejlepší amatérka na světě

Rose Zhang byla potřetí korunována jako nejlepší amatérka na světě – fotokredit R&A

Američanka Rose Zhangová získala ve středu medaili Marka H McCormacka za titul hráče roku 2022 World Amateur Golf Ranking® (WAGR®) Player of the Year.

Toto je Zhangova třetí McCormackova medaile v řadě, napodobující předchozí trojnásobné medailistky Leonu Maguire a Lydii Ko. Je to její 101. týden v řadě na vrcholu World Amateur Golf Ranking®, hned za Maguire a Ko, kteří drží rekord se 135 a 130 týdny na na vrcholu celkového žebříčku.

Zhang prožil další rok vynikajícího golfu, když vyhrál svá první tři vystoupení v prvním ročníku na Stanfordu na Molly Collegiate Invitational, Windy City Collegiate Classic a Stanford Intercollegiate. Stala se tak první hráčkou Stanfordu – muž nebo žena –, která vyhrála své první tři starty na univerzitě, aniž by skončila v top 10 ve svých prvních sedmi startech.

Po zisku nerozhodného 12. místa na turnaji Augusta Women's National Amateur Championship, Zhang vyhrála NCAA Division 1 Women's Championship o tři rány. Ke svým 19. narozeninám obdržela cenu ANNIKA pro vysokoškolskou golfistku roku. Poté si zajistila druhý titul Stanfordova týmu NCAA vítězstvím v posledním zápase.

Zhang se podílel na vítězství týmu USA nad Velkou Británií a Irskem v Curtis Cupu v Merionu, když vyhrál dva ze čtyř zápasů.

Zhang si také vedla dobře ve svých hlavních mistrovských vystoupeních, vyhrála Smyth Salver jako nejlepší amatérka na AIG Women's Open v Muirfield, skončila dělená na 40. místě na US Women's Open pořádaném společností ProMedica a dělená na 65. místě na The Amundi Evian Championship. Později tento měsíc bude soutěžit za tým USA na World Women's Amateur Tag Team Championship.

Zhang řekl: „Moje amatérská kariéra je i nadále neuvěřitelně obohacující. Být potřetí jmenován držitelem McCormackovy medaile je svědectvím o práci, kterou jsem vykonal, ao podpoře mého okolí. Završuje to neuvěřitelný rok a ještě více mě to motivuje do nadcházející sezóny.

R&A a USGA každý rok společně udělují McCormackovu medaili. Je pojmenován po Marku H McCormackovi, který založil sportovní marketingovou společnost IMG a byl velkým fanouškem amatérského golfu.

Profesor Steve Otto, Chief Technology Officer v The R&A, řekl: „Rose hrála v posledních třech letech na extrémně vysoké úrovni a neustále dokazuje, jak talentovaná je jako golfistka. Blahopřeji jí k jejímu pozoruhodnému úspěchu, když třetí rok v řadě vyhrála McCormackovu medaili. Rose významně přispěla k amatérskému golfu po celém světě a zaslouží si toto uznání. Těšíme se na jeho další úspěchy.

Ředitel šampionátu USGA John Bodenhamer řekl: „Rose pokračuje v amatérské hře ve věcech, které jsme dlouho neviděli. Její talent na hřišti nemá obdoby, ale co je důležitější, vzor, ​​kterým je pro mladší generaci a způsob, jakým hru reprezentuje, je obdivuhodný a inspirativní. Všichni z USGA jí k tomuto vynikajícímu úspěchu gratulujeme a těšíme se, co ji čeká příště.

Žebříček World Amateur Golf Ranking, podporovaný společností Rolex, byl vytvořen v roce 2007, kdy byl spuštěn žebříček mužů. Žebříček mužů zahrnuje téměř 3 300 žebříčkových soutěží a hodnotí 4 629 hráčů ve 110 zemích. Žebříček žen byl spuštěn v roce 2011 a má kalendář s přibližně 2 300 událostmi s více než 2 867 hodnocenými hráčkami z 88 zemí.

O WAGR®
Světový amatérský golfový žebříček® / WAGR®, který zahrnuje žebříček žen a žebříček mužů pro elitní amatérské hráče, nabízejí R&A a USGA jako celosvětovou službu golfu. Prostřednictvím začleňování a hodnocení amatérských a profesionálních akcí po celém světě podporuje WAGR mezinárodní rozvoj soutěžního hraní. Žebříčky se snaží být co nejkomplexnější a nejpřesnější hodnocení v golfu tím, že efektivně srovnávají hráče z celého světa, kteří se možná nikdy přímo střetnou. Je k dispozici národním federacím a organizátorům amatérských a profesionálních akcí a zájezdů jako kritérium pro výběr turnajů a pro účely výjimek, výběru národního týmu a pořadí za zásluhy.