Jon Rahm vyhrál DP World Tour Championship tuto neděli v Dubaji po posledním kole pod kontrolou. Španěl má náskok dvou úderů před Alexem Norenem (SUE) a Tyrellem Hattonem (ANG). Rory McIlroy díky čtvrtému místu v tomto posledním podniku sezóny vyhrál Race to Dubai počtvrté v kariéře. Podepisuje také dvojku okruhů, protože dříve v sezóně vyhrál FedEx Cup. Victor Perez končí jako nejlepší Francouz tohoto DP World Tour Championship na 12. místě.

Rahm, vítěz DP World Tour Championship, McIlroy se účastní závodu

Jon Rahm (vlevo) a Rory McIlroy vítězové DP World Tour Championship a Race to Dubai – prostřednictvím Twitteru @DPWorldTour

Sezóna DP World Tour dnes skončila korunováním dvou velkých šampionů, hráčů Ryder Cupu, vítězů major a obou číslo 1 nebo bývalé světové jedničky. Díky skvělému poslednímu kolu za 1 (-67) na hřišti Earth v Jumeirah Golf Estates vyhrál Jon Rahm toto DP World Tour Championship s náskokem dvou kroků. Španěl má náskok dvou úderů před Tyrellem Hattonem a Alexem Norenem. Jon Rahm tuto cestu v Dubaji rozhodně oceňuje, protože je to již jeho třetí vítězství v DP World Tour Championship, což zvyšuje jeho počet vítězství v Rolex Series na pět.

Rory McIlroy vyhrál závod Race to Dubai. Světová jednička ze Severního Irska se počtvrté stává evropským golfistou roku. V Dubaji skončil na úpatí pódia, s -1, čtyři rány za Jonem Rahmem. Podepisuje double, protože už dříve v sezóně na East Lake vyhrál FedEx Cup.

Victor Perez tuto neděli podepsal solidní poslední kolo, kartu 66 (-6), která mu umožňuje získat 14 míst v průběžném pořadí, a tím pádem se zapsat do top 15, 12. s -7. Svůj rok na evropském okruhu zakončil na 23. místě.

Romain Langasque hraje v PAR během posledního kola a podepsal se do top 20, aby ukončil svou sezónu. V Race to Dubai obsadil 50. místo.

Antoine Rozner v parcelovém součtu po svých čtyřech kolech skončil 34. Racingman končí svůj rok na DP World Tour na 30. pozici.

Chcete-li najít kompletní žebříček DP World Tour Championship: Cliquez zde.

Chcete-li najít konečnou klasifikaci závodu Race to Dubai: Cliquez zde.