Alexander Levy zahrál svůj putt ve druhém kole play-off a porazil Rosse Fishera, který vyhrál svůj třetí titul na European Tour, Porsche European Open.
Porsche European Open: Levy Victorieux na zápěstí

Alexander Levy - Foto: DR

Turnaj byl snížen na 54 jamek a Francouz měl dnes ráno náskok 4 mrtvic. Tato první dvě kola odhalila dokonalé zvládnutí jeho předmětu, žádný bogey nepřišel zašpinit karty.

Den však nezačal stejným tempem. Na prvních 3 jamkách připustil 5 bogey. Mezera před jeho hráčským partnerem Rossem Fisherem byla na odpališti 18. jamky jen o délku. Levy byl na poslední jamce, takže jsme museli hrát prodloužení. 26letý mladík ale přistál na pěkném šestimetrovém sjezdu pro ptáka, který znamenal vítězství.

Toto vítězství nad 54 jamkami (přesněji 56) po vítězství nad 72 a 36 jamkami na turnaji Volvo China Open a Portugal Masters je zcela unikátní. Na tyto tři formáty se vztahuje pouze Paul Lawrie.

Levy zmeškal své první 3 střihy sezóny a letos v létě se držel dál od plavebních drah, aby se vrátil do soutěže, jakmile mu začátkem září ošetřili zápěstí. Minulý týden v Itálii skončil na 7. místě.

"Je to úžasné, znamená to hodně, víš." Za poslední tři měsíce se toho v mém životě stalo tolik. Putt na 18, řekl jsem svému caddymu - Tomu Aylingovi - to je v pořádku, mám to. Cítil jsem to a velmi rychle jsem to položil. Nemůžu se dočkat, až se vrátím domů a budu moci oslavovat se svou rodinou. Dnes má sestra narozeniny a myslím, že jsem jí nemohl dát lepší dárek. “

"Je skvělé zažít to po dvou letech bez vítězství." Je těžké to říci, ale je to to nejlepší z mých vítězství. Posledních několik týdnů jsem tvrdě pracoval. Minulý týden jsem byl velmi blízko, ale v neděli jsem nehrál dobře. Tentokrát se mi podařilo držet tuto trofej v rukou. Na prvních jamkách jsem však nehrál dobře, myslel jsem na skóre a nehrál jsem svou hru, dokázal jsem však zůstat trpělivý a na zpáteční cestě jsem hrál super dobře. "

Tento týden byl po korunování Levyho trikolorním úspěchem. Grégory Havret podepisuje 7. místo díky finálovým 65, -6 bez bogey, čímž si potvrzuje svá hráčská práva pro příští rok. Stejný důsledek pro 13. místo Mika Lorenza-Věry. Ten hraje 64 s ne méně než 9 birdie proti dvojitému bogey.

Zdroj: en.europeantour.com