Na PGA Championship získal Brooks Koepka v neděli svou pátou grandslamovou trofej, když triumfoval potřetí v tomto podniku. Američan vítězí před Scottiem Schefflerem a Viktorem Hovlandem o dvě rány. Victor Perez, jediný přihlášený Francouz, skončil v první dvacítce na velmi čestném 20. místě.

PGA Championship: Brooks Koepka vyhrál svůj pátý major

Brooks Koepka se svým pátým majorem © PGA Championship

Brooks Koepka položil základy svého úspěchu na začátku své hry tím, že zahrál birdy na třech po sobě jdoucích jamkách (jamky 2, 3 a 4), aby získal náskok tří ran (-9) před Viktorem Hovlandem. Svůj první strach však dostal na 6. odraženým odpalem, který skončil mimo hřiště, což vedlo k bogey. Další problém nastal 11., když se ocitl zaražený v bunkru na rtu, ale přesto předvedl mistrovský výstup, i když potřeboval dva putty, aby zakončil bogey. Navzdory krátkému comebacku z Hovlandu na jamce 14, Koepka nikdy nedal svému soupeři příležitost dostat se do vedení, následoval okamžité birdie, aby získal zpět svůj pohodlný odstup.

Nakonec se Viktor Hovland musel vzdát poté, co zazářil svou malou hrou a ukázal, že je solidní v patování jako zřídka. Neštěstí na 16. jamce ho přimělo podělit se o druhé místo se Scottiem Schefflerem, oba skončili s výsledkem -7. Přestože Scottie Scheffler zůstával po celý den pozadu, aniž by ve skutečnosti bojoval o vítězství, ukázal skvělou solidnost (-5 v posledním kole). Skončil tak velmi blízko konečnému cíli a nasbíral cenné body v závodě o čelo světového žebříčku, zvláště když Jon Rahm skončil hodně daleko, na 50. místě. O čtvrté místo se se skóre -3 podělili Cameron Davis, Kurt Kitayama a Bryson DeChambeau, kteří ve skutečnosti nikdy nebyli v boji o stupně vítězů.

Dobrý finiš od Victora Pereze, který skončil na 12. místěe místo, má nyní jistotu účasti na PGA Championship 2024 i nadcházejícím US Open. Navíc se blíží k získání karty na plný úvazek na PGA Tour pro příští sezónu. Tento výkon umožní francouzskému golfistovi především získat zpět velmi příznivou pozici v žebříčku Ryder Cupu.

Chcete-li zobrazit konečné pořadí: Cliquez zde