Druhá na začátku posledního kola Pauline Roussin-Bouchardová dokázala získat převahu nad Číňankou Ruoning Yin a vyhrát II. etapu Q-School. Tento turnaj končí s -19 a vstupuje do poslední fáze získání karty LPGA Tour: Q-Series. Doprovodí ji Julie Aimé a Agathe Laisné, které obě skončily v top 45 kvalifikaci.

Pauline Roussin-Bouchard vítězí ve II. Etapě Q-School

© Symetra Tour

Ve floridských Benátkách je modrá, bílá a červená vlajka opět v centru pozornosti díky Pauline Roussin-Bouchard. Sedmá v Aramco Team Series v New Yorku vyhrála Francouzka tento týden II. etapu kvalifikační školy. Nyní je již jen krůček od vstupu na LPGA Tour.

V posledním kole vrací svoji nejlepší kartu týdne, sedm úderů pod nominální hodnotu. Je to také nejlepší turnajová karta na hřišti Bobcat v Plantation Golf & Country Club. Turnaj skončila s -19 se čtyřmi kartami 67-70-67-65. V těchto čtyřech kolech jsou to jen dvě bogey a dvě double bogey na pětadvacet birdie.

"Tento týden jsem se snažil dostat myšlenku, že chci každý den hrát lépe a lépe, takže jsem rád, že jsem s takovým kolem skončil." Smyslem bylo být šťastný, bavit se a žít daný okamžik! »(Komentář shromážděný Symetra Tour po svém vítězství).

Bývalá amatérská světová jednička se proto během Q-Series objeví s oblíbeným statusem. Tato poslední fáze se bude hrát dva týdny, od 1. prosince do 2. prosince, s cílem získat herní práva na LPGA Tour.

Pauline Roussin-Bouchardovou doprovodí dva krajané: Julie Aimé a Agathe Laisné.

Julie Aimé dokončila úder vpředu za -4. Poté, co svůj turnaj zahájila se dvěma kartami v PAR 72, podepsala v sobotu pěkných 68 (-4) a v neděli nových 72 (PAR), což jí zajistilo postup do další fáze. Z těchto Q-Schools skončila na 39. místě.

Agathe Laisné startovala na startu posledního kola z 25. místa. Závodnice odstartovaly na odpališti číslo 10 a rychle se ocitly nad parem, +2 po prvních devíti jamkách. Nakonec to bylo birdie na 5. paru jamky 9, jeho poslední jamce týdne, které mu zajistilo místo v první 45. jamce. Vrací karty 69-69-74-73 a končí 37. s výsledkem -3

Élodie Chapelet, poslední Francouzka, která nastoupila, skončila 125. s +7.

Autor: Baptiste Laurensou.

Chcete-li najít kompletní výsledkovou tabulku: Cliquez zde.