Francouzi budou na večírku během tohoto týdne portugalského Open, turnaje, který se počítá do Challenge Tour. Se třemi francouzskými hráči v play off na Golf Royal Obidos to byl nakonec Pierre Pineau, kdo vyhrál díky skvělé výpletu pro eagle a porazil své soupeře na postu. S tímto portugalským Open se zvedá, jeho prvním vítězstvím mezi profesionály a skoky ve světovém žebříčku: je 378.

Pierre Pineau zvítězil na Challenge Tour

Pierre Pineau – ©@Challenge_Tour přes Twitter

Toto portugalské Open 2022 v Royal Obidos Spa & Golf Resort bude pro francouzský kemp velkým úspěchem. Když se počítá pro druhou divizi European Tour, Challenge Tour, naše trikolóry se tento týden vyznamenaly tak, že v play off proti sobě soupeřili tři Francouzi: Pierre Pineau, Félix Mory a David Ravetto.

Tito tři muži skutečně dokončili svá čtyři kola se známkou -15, což je přinutilo postavit se proti v play off. Tento boj v náhlé smrti nám nabídl podívanou a především skvělý golfový úder, který určil vítěze. Pierre Pineau jednoduše trefil značku turnaje, výplet pro eagle na 5. paru jamky 18 z první jamky play-off.

Mladý Francouz se dokázal vyšplhat do tohoto play off i přes první den za 74 (+2). Poté hrál golf s kartami 66-66-67 a získal své první profesionální vítězství. Ve světovém žebříčku mu nyní patří 378. místo.

Félix Mory a David Ravetto tedy skončili na tomto portugalském Open druzí.

Jeong weon Ko nepodepíše v den, který očekával pro toto poslední kolo. Spoluvedoucí v sobotu večer vrátil kartu 73 (+1) v neděli za 8. místo. Jerome Lando-Casanova také skončil 8.

Gary Stal podepsal nejlepší nedělní kartu se super 64 (-8). To mu umožňuje posunout se až na 12. místo v průběžném pořadí.

Je to tedy šest Francouzů, kteří se umístili v první patnáctce.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto portugalského Open: Cliquez zde.