Céline Boutier se opět umístila na dobrém místě a podepsala svou třetí top 5 v řadě na LPGA Tour. Na tomto GAINBRIDGE LPGA AT BOCA RIO skončila čtvrtá, tři rány za vítězkou Lydií Ko. Pauline Roussin-Bouchardová se na svém prvním turnaji LPGA Tour umístila mezi 20 nejlepšími.

GAINBRIDGE LPGA Nová top 5 pro Céline Boutier, Lydia Ko vyhrála na Floridě

© Ashwin Joseph přes Facebook

Naše Francouzky opět zazářily na LPGA Tour. Na trati Boca Rio se Céline Boutier opět umístila na čestném místě čtvrtým místem. Po prvním kole v PAR má francouzská jednička dvě kola bez bogey za 1 (-67) a poté 5 (-69). V posledních hrách v neděli uzavřela svůj týden s novými 3 (-69). Po třetím místě v CME Group Tour Championship a čtvrtém místě na Turnaji mistryň potvrzuje světová pětadvacítka svou aktuální formu touto novou top 3.

Skončila tři rány za vítězkou Lydií Ko. Novozélanďanka zahájila turnaj se skvělou kartou 63 (-9), poté dvě kola za 70 (-2) a 72 (PAR), aby zůstala v popředí. Odolá obvinění Danielle Kangové, vítězky minulého týdne Turnaje mistryň. Lydia Ko hraje v neděli 69 (-3) a vyhrála GAINBRIDGE LPGA AT BOCA RIO o jeden úder před Američankou Danielle Kangovou.

Pauline Roussin-Bouchardová zažije své skvělé prvenství na LPGA Tour. Díky poslední kartě 68 (-4) skončila v první dvacítce turnaje. Bývalá amatérská světová jednička na 20. jamce podepisuje tři birdie na podání za -3 a podepisuje bogey, než si na kartu zapíše eagle, tři rány na 1. paru šestnáctky. Nakonec končí na -15. za turnaj na 5. místě. Dokonce si nabízí luxus zakončit ránu před světovou jedničkou Nelly Kordou.

Perinne Delacour s konečnou kartou 72 (PAR) skončila v celkovém PAR turnaje. Na turnaji GAINBRIDGE LPGA AT BOCA RIO jí patří 34. místo.

Chcete-li najít kompletní žebříček GAINBRIDGE LPGA AT BOCA RIO: Cliquez zde.