Vůdce předchozího dne, Greta Voelker, byla nervózní z napjatého play-off proti Annelie Sjoholmové o vítězství v Neuchatel Ladies Championship - německém prvním vítězství jako profesionální hráč. Duo zakončilo den v (+3), poté šlo do play-off a rozhodlo o výsledku turnaje.

Neuchatel Ladies Championship (LETAS): Greta Voelker před Annelie Sjoholm v play-off

Greta Voelker, šampionka 2019 Neuchatel Ladies Championship (LETAS) - © LETAS

Sjoholm mírně prošel zelenou, jemný přístup mu umožnil zachránit par. Voelker s perfektním vhazováním na startu, po kterém následoval solidní přístup k získání zelené ve dvou. Tváří v tvář komplikovanému čipu vyšla Voelker s pomocí jejího otce, který na celý týden nosil tašku, dva 4,5metrové putty, takže Sjoholm vrátil svůj krátký putt a vynutil si druhou jamku pro play-off. Švédka se však cítila frustrovaná a dala Voelkerovi vůbec první vítězství v sérii LETAS na švýcarském okruhu.

Duo, které se spojilo v posledním kole, zahájilo den náskokem (+2) pro Voelker. Věci se rychle otočily, když Sjoholm vstoupil do závodu, zaregistroval back-to-back birdie na jamkách 3, 4 a 5, aby dosáhl zatáčky na (-2). Voelker měl dobrý start, když po devíti jamkách stál v kole (+1). Nakonec ji studentka University of Texas ochladila, aby zůstala na (+1) za kolo, (+3) celkově. Sjoholm shledal vracejících se devět obtížnějších, chybí střely na jamkách v 11, 16 a 18, ale rozdíl se o něco později zvětšil, aby Němce svázal na (+3) přes celou turnaj.

Vrátit se na turné, Voelker, přepravovaný radostí, vzdal hold svému partnerovi:

"Bylo těžké hrát proti Annelie, protože jsem věděl, že je to skvělá hráčka a dokázala vydělat šílené putty a zachránit pár dobrých birdie a parries." Byl jsem rád, že jsem se toho mohl držet, hrát golf a nemyslet na ostatní. "

Oba hráči měli v posledním utkání příležitost zvítězit a prokázat pochopitelné známky nervozity a vybočení z plavební dráhy. Sjoholm se zasekl v hrubém stavu, zaregistroval bogey a jen mu chyběl dlouhý putt, aby se vyrovnal. Voelkerová se ocitla v bunkru, ale dokázala se z toho dostat, než si po 54 obtížných jamkách na švýcarském hřišti nasadila putt, aby se přidala ke svému hrajícímu partnerovi na vrcholu pořadí. Když na to pomyslel, Voelker vyvinul tlak jako klíčovou součást svého dne

"Čip byl dobrý a putt byl očividně úžasný!" Byl jsem pod velkým tlakem, takže jsem byl rád, že jsem se dokázal protáhnout. "

Welshwoman Chloe Williams kdekoli na trati dokončila kolo, na které zapomněla, když zaznamenala 10 z 81, když začala den s podílem druhého místa. Pokud jde o švýcarskou amatérku Elenu Moosmannovou, šampiónka VP Bank Ladies Open o čtrnáct dní dříve, opět ukázala, proč je jednou z nejvýznamnějších v sérii LETAS 2019, když zvítězila v nejuznávanějším finálovém kole s závěrečné kolo 73 o dělené šesté místo.

Na další akci se hráči zúčastní turnaje Jabra Ladies Open - první ze dvou turnajů dvojitého pořadí s Ladies European Tour. Koná se ve Francii ve dnech 23. až 25. května na nádherném kurzu Evian Resortu, Voelker a jeho kamarádi se budou snažit perfektně připravit na Evian příští týden s rekordní dotací 150 000 € a cennými body, které je třeba vyhrát s ohledem na Závod do LaLargue, který definuje výsledky sezóny.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: klikněte sem