Po 3 kolech mučených bouřkami a deštěm vítr konečně zametl mraky, a proto byl krásný slunečný den, kdy se francouzští a belgičtí diváci, kteří přišli ve velkém počtu, mohli plně těšit z napětí této 4th obrátit.

José-Filipe LIMA - Foto Credit: © Alexis ORLOFF

José-Filipe LIMA - fotografický kredit: © Alexis ORLOFF

Během 18 jamek tvrdě bojovali čtyři hráči, aby se postupně dostali do vedení žebříčku: Duncan STEWART (Sco), Thomas DETRY (Bel), José-Filipe LIMA (Por) a Alessandro TADINI (Ita).

Museli jsme si počkat na 17. jamku předposlední části, abychom mohli bojovat a zjistit vítěze 20. ročníku Najeti Open: Portugalce ze St Nom-la-Bretèche José-Filipe LIMA.

V 35 letech vyhrál José-Filipe LIMA o 12 let později svůj druhý turnaj v St Omer (vítěz 7. vydání v roce 2004 pod francouzskou národností). S tímto čtvrtým vítězstvím ze své kariéry na Challenge Tour si díky dnešnímu zisku 110 10 EUR vydělal dobré pořadí v pořadí od 32.000 do XNUMX. Místa. Řekl, že byl velmi dojatý při slavnostním předávání cen "Týden byl skvělý a den ještě víc." Na získání tohoto vítězství jsem velmi tvrdě pracoval. Měl jsem velmi těžký čas zády a dnes jsem byl v houpačce, hrál jsem agresivně a vyplatilo se to, děkuji Bohu. “.

Na druhém místě, stejně jako v roce 2004 za LIMA, najdeme italského Alessandra TADINIho, autora nejlepšího skóre dne 67 (-4). Alessandro byl po 11 jamkách v čele žebříčku leaderů, ale jeho 2 po sobě jdoucí bogeys v jamkách 12 a 13 ho vyhráli! Dokončil 2 výstřely od vítěze svázaného s mladým Belgičanem Thomasem DETRYEM.

Pro svůj druhý profesionální turnaj (6. v KPMG Trophy minulý týden) řekl Thomas DETRY, 23 let "Měl jsem šanci vyhrát, ale udělal jsem několik malých chyb." Nepodařilo se mi dostat se dost blízko k otvorům, abych měl větší šanci na birdie, ale jsem stále spokojený se svým týdnem “.

â Nejlepší Francouz: Druhý hráč z St. Nom-la-Bretèche, Victor RIU, který skončil na 6. místě na -5, když dnes v Paru udělal kartu. RIU tento týden prokázala určitou konzistenci s pouze 6 bogey ve 4 kolech. "Jsem trochu frustrovaný, doufal jsem v lepší." Myslel jsem, že to zvládnu dobře. Dnes to nebylo snadné, ale výsledky tohoto turnaje jsou uspokojivé, protože jsem měl těžký začátek sezóny. “

â Francouz Francouz Matthieu PAVON se stal vedoucím Řádu zásluh Challenge Tour díky ziskům svého 7. místa dnes v St. Omer. Jeho krajan Romain LANGASQUE si drží 4. místo tím, že skončil na 17. místě v Najeti Open.

Prezident Open, Jean-Jacques Durand, předal trofej vítězovi za přítomnosti prezidenta Francouzské golfové federace, pana Jean-Lou Charona. Jednohlasné poděkování bylo zasláno celému týmu zahradníků, kteří letos udělali výjimečnou práci vzhledem k obzvláště obtížným povětrnostním podmínkám, a 130 dobrovolníkům, kteří během těchto 4 dnů projevili velkou odvahu a trpělivost ,

RDV je přijata pro 21. vydání příští rok a znovu pro dalších 20 let v naší přítomnosti řekl Jean-Lou Charon.