Ve 27 letech v červnu 2022 vyhrál Matt Fitzpatrick svůj první grandslamový titul a zvedl nad hlavu trofej US Open v Brookline. Vyhrál o krok před Willem Zalatorisem a světovou jedničkou Scottiem Schefflerem. Poprvé v kariéře se dostal do světové top 1.

Matt Fitzpatrick vítěz US Open - přes Twitter @usopengolf

Matt Fitzpatrick vítěz US Open – prostřednictvím Twitteru @usopengolf

Jako často na US Open čelili nejlepší hráči světa náročnému kurzu, který otestoval a zpochybnil každou oblast golfu. Favorité se však během prvních kol rychle umístili do popředí s přítomností Scottieho Schefflera, Collina Morikawy, Jona Rahma nebo dokonce Roryho McIlroye na vrcholu žebříčku.

Byli to nakonec Matt Fitzpatrick a Will Zalatoris, kteří se v neděli ujali vedení turnaje. Mezi těmito dvěma hráči a světovou jedničkou Scottie Schefflerovou pak začala třístranná konfrontace. Po bouřlivém začátku hry od vítěze Masters se čtyřmi birdie na prvních devíti jamkách se tito tři hráči postavili do kapesníčku.

Jedním ze zlomových okamžiků turnaje byl 16metrový putt na 13. jamce Angličana Matta Fitzpatricka, aby se vrátil do pozice co-leadera, když svůj comeback zahájil bogey na 10. a 11. jamce. birdie na jamce 15.

Mezitím Scottie Scheffler promarnil příležitost k nabrání skóre a v klubovně podepsal celkem -5. Poslední zápas přišel na odpališti 18 s těmito skóre: Fitzpatrick -6, Zalatoris -5.

Angličan špatně umístí vhazování do bunkru, zatímco jeho americký přítel najde fairway. Matt Fitzpatrick pak zasáhne v tomto bodě turnaje, což je jistě blízko k vítěznému úderu, fairwayový bunker spadl necelých 5 m od vlajky a zanechá ho putt pro vítězství.

Zalatoris také shledává zelenou o něco blíže než Angličan. Oba muži podepsali 2 putt, Will Zalatoris promeškal příležitost urvat play-off a přenechal vítězství Britovi.

Matt Fitzpatrick, hráč Ryder Cupu a mnohonásobný vítěz na DP World Tour, ve svých 27 letech píše nejkrásnější čáru svého rekordu, je vítězem US Open. Zároveň se zařadil do světové top 10, 10., což je jeho nejlepší umístění v kariéře.

Will Zalatoris se musí spokojit s novým druhým místem, po tom z PGA Championship před několika týdny.

Rory McIlroy skončil na 5. místě a získal druhé místo ve světovém žebříčku od Jona Rahma. Španěl neodehraje poslední kolo, ve které doufal. Od 3. na -3 vrátil kartu 74 (+4) za konečné 12. místo.

Chcete-li najít kompletní žebříček US Open 2022: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.