Ve 29 letech vyhrál Hideki Matsuyama svůj 8. titul na PGA Tour. Díky kartě 63 (-7) tuto neděli a vznešenému orlu v play-off vyhrál proti Russellu Henleymu a vyhrál Sony Open.

Hideki Matsuyama vítěz Sony Open - přes Twitter © @PGATOUR

Hideki Matsuyama vítěz Sony Open – přes Twitter © @PGATOUR

Tento druhý týden po sobě na Havaji, Waialae Country Club korunoval Japonce Hideki Matsuyama. Autor solidního víkendu, vítěz Masters 2021 nepodepsal v posledních dvou kolech žádné bogey. Jeho dva 63 (-7) v sobotu a neděli mu umožnily vyhrát play-off proti Russellu Henleymu.

Po hře na -6 (čtyři birdie pro eagle) a pěti ranách vpřed, abychom zaútočili na return, jsme si mysleli, že Američan je nedotknutelný. Bohužel pro něj jeho patování ho nepřinutí vrátit žádný pat, osm parů za bogey při návratu. Oba muži končí regulérní turnaj s -23.

O vítězství se tedy mělo rozhodovat v play-off na jamce 18. Hideki Matsuyama našel fairway na vhazování, zatímco míč jeho soupeře skončil v bunkru. Japonec, 276 yardů od jamky, pravděpodobně zahrál ránu turnaje a svůj úder odložil 80 cm od jamky. Zastrčí pat, aby podepsal eagle, a nedával tak soupeři žádnou šanci.

Toto vítězství umožňuje Japoncům vrátit se do světové top 10: z 19. místa se dostává na 10. místo na světě.

Paul Barjon se během tohoto týdne zotavil poté, co na své hře dlouho pracoval a znovu prošel Cut a skončil na 44. místě s výsledkem -8. Bývalý rezident Kornferry Tour tento týden vrátil pouze jednu kartu nad par, během pohyblivého dne, vinou dvou double bogey. Na par 70 Waialae Country Club vrátil karty 66-68-71-67.

Chcete-li najít kompletní výsledkovou tabulku Sony Open: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.