Byl to Japonec Nasa Hataoka, který zvítězil s vynikajícím 64 na LPGA Classic Marathon, suspendován po třech kolech kvůli nehratelným povětrnostním podmínkám. Velmi dobrý výsledek Céline Boutierové, která skončila na 28. místě, se skvělými 64 body. Perrine Delacour, nejlepší Francouzka v žebříčku, je 22..

LPGA Classic Marathon: vítěz Hataoka, 22. Perrine Delacour

Nasa Hataoka - © LPGA

Marathon 2021 LPGA Classic Marathon byl po celodenním dešti zkrácen na 54 jamek, což způsobilo, že kurz nebyl hratelný. Jako vítězka byla jmenována Japonka Nasa Hataoka, která si po třech kolech udržovala náskok šesti tahů, a zajistila si tak své čtvrté vítězství na LPGA Tour.

"Vím, že každý opravdu, opravdu tvrdě pracuje, snaží se hrát turnaj o 72 jamek." Rád bych to dokázal, ale s tímto počasím to bylo opravdu těžké “, Řekla Hataoka. "Jsem rád, že jsem mohl vyhrát." "

Američané Elizabeth Szokol a Mina Harigae se dělí o druhé místo na -13, přičemž oba hráči dosáhli nejlepších výsledků své kariéry na LPGA Tour. Německá Esther Henseleit byla čtvrtá v sólo v -12, zatímco Yuka Saso, Amy Yang, Austin Ernst a Caroline Masson jsou děleny páté v -11. Obhájkyně titulu Danielle Kangová je na -10 rozdělená na deváté místo.

Japonci NASA Hataoka, v čele na -19 po třech kolech proto vyhrál tento turnaj, aniž by hrál poslední kolo s podstatným náskokem šesti úderů před prvním pronásledovatelem.

Modrá strana

Celine Boutier v tomto třetím a posledním kole byl obzvláště vhodný. La Francilienne si v krajce nedělala, když podepsala vznešenou kartu 64 (-7). S bogey na 1, pak si dala úžasnou sérii šesti birdie, než přidala další dva po svém návratu. Díky tomuto dobrému výkonu se vyšplhala na -7 celkem na 28. pozici.

Velmi dobré třetí kolo také pro Perrine Delacour,  , která skončila na 22. místě nejlepší Francouzky v pořadí, která s vynikajícím 67 (-4) před svou krajankou celkem o -8. Konečně Celine Herbin měl v sobotu více potíží s ultimátní kartou 72 (+1), která ho odsunula zpět na 50. místo v žebříčku.

LPGA Classic Marathon byl původně pozastaven v 9:40 poté, co všichni hráči zahájili kola. Tour LPGA Tour a její místní meteorolog sledují povětrnostní podmínky po celý den a podmínky kurzu se nikdy nezlepšily natolik, aby se hra mohla obnovit. Předpověď na pondělí také vyžaduje více dešťů a bouřek v regionu. Toledský region.

"Naše původní předpověď byla pro neustálý déšť ráno, ale poté jasnější podmínky." Mraky se bohužel zasekly nad našimi hlavami a déšť se nikdy nezastavil natolik, aby nám umožnil návrat do normálních hracích podmínek na hřišti “řekla Sue Witters, viceprezidentka pro pravidla a soutěže pro LPGA Tour. "Naší první prioritou je vždy dojet čtyři a zatímco jsme doufali, že to zvládneme v pondělí, předpověď počasí byla po 11:XNUMX opět nepříznivá." "

"Přáli bychom si, abychom mohli hrát čtyři kola, ale jsme vděční hráčům a našim partnerům na LPGA Classic Marathon za jejich trpělivost ve velmi obtížný den." Jsme také neuvěřitelně vděční superintendantovi Gregovi Pattinsonovi a týmu Soils na Highland Meadows za jejich fenomenální práci po celý týden a zejména v dnešních obtížných podmínkách. "

Poslední soutěží LPGA Tour, která byla snížena na 54 jamek, byla Cambia Portland Classic 2020, která byla zasažena požáry na severozápadě Pacifiku.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde