Bývalá světová jednička 1 Lydia Ko se po 3 letech hladomoru na Havaji v golfovém klubu Kapolei dokázala vyhrát svůj první titul. Autorka solidních 65 (-7) Novozélanďanů (-21) najednou vede Američanku Nelly Kordu, která tento pátek ve 63. kole mistrovství Lotte dosáhla vynikajících 9 (-3). Francouzka Céline Herbinová se vyšplhala na několik míst na 40. pozici na -9, potvrdila dobré zotavení třetím dnem pod parem v 68 (-4).

Lydia KO u kormidla Lotte Championship

Lydia KO u kormidla Lotte Championship - foto Tristan Jones - LET

Nelly Korda, která šla tam a zpět s Lydií Ko, aby se ujala vedení v tomto třetím kole, skončila s vynikajícími 63 (-9). Novozélanďanka 18. bodovala naposledy s posledním ze svých sedmi birdie.

"Zůstal jsem trpělivý," řekl Ko. "Za takový den musíte být zasnoubení a odvedení dobré práce a nemusíte se příliš bát." "

"Poslední tři dny byly tak zábavné." Toto je můj stav mysli a zítra uvidím, kam mě to na konci dne zavede. "

Ko se skóre -21 v tomto třetím kole v golfovém klubu Kapolei Golf nabídl tento týden dobrý odpor, a to i ve větrných podmínkách. Svoje poslední čtyři kola odehrála v - 31, poté, co se minulou neděli vrátila v 62. ročníku ANA Inspiration za své druhé druhé místo v roce a porazila nejnižší skóre na turnaji Slam.

První finále Ko bylo v únoru na LPGA Gainbridge, kde skončila o tři rány za vítěznou Nelly Kordovou.

Na pouhých 23 let, bývalý světový dvojnásobný držitel major, získal již 1 vítězství na okruhu LPGA, jeho poslední vítězství sahá až do roku 16. Po několika změnách trenéra ho však jeho hra začala obnovovat. loni v létě, kdy se LPGA obnovilo po své pandemické přestávce. Ko byl poté v čele po 2018 jamkách na LPGA Classic Marathon v Ohiu loni v červenci, ale výsledné skóre kola 54 ho nechalo o jeden bod za vítězem Danielle Kang.

Tento týden Kordovi stačilo v posledních třech kolech 25 puttů.

"Stýskalo se mi po páru," řekl Korda o své 63leté, "takže je to docela šílené." "

Yuka Saso, 19letá filipínská dívka hrající na pozvání sponzora, připoutala 64 po sobě jdoucích a 71 (-1) je třetí v záloze - celkem -3 bodů za náskokem. Se dvěma údery před Ko na začátku třetího kola, po úspěšné první jamce, Ko udělal birdie, když Saso udělal tři bogey na devíti jamkách první etapy.

Průměrné skóre v pátek v Kapolei, kde bylo méně větrno než den předtím, bylo 68,3. V čele balíčku je Leona Maguire, 4. s 65 (-7) a Amy Yang, na 5. pozici s 64 - (- 6).

Lexi Thompson, který hrál 67 (-5), sdílí 6. pozici na -14 se dvěma Korejci, Sei Young Kim (67) a Hyo Joo Kim (69).