Břemeno očekávání je obrovská váha táhnout se po golfovém hřišti, zvláště když je zvětšuje nadějné jásot tisíců fanoušků v jeho domovské zemi. V neděli to byla pro Nasa Hataoka mnohem víc než zápas pod tlakem, skončil se skóre 67, korunovaným birdie na poslední jamce, věděla, jak splnit očekávání, když vyhrála TOTO Japan Classic dvěma údery 'pokročilý.

LPGA: Hataoka získal domácí vítězství v TOTO Japan Classic

Fotografie: DR

19letá Hataoka se připojila k Rolex Player of the Year a Brooke Henderson mezi několika letošními vítězi LPGA a přidala titul TOTO k mistrovství Walmart NW Arkansas, Ariya Jutanugarn a Sung Hyun Park. představil P&G v červnu a pokračoval v divokém sprintu k cílové čáře v této sezóně.

Po pomalém startu do roku 2018, kdy se Hataoka nezaradila do top 10 svých prvních sedmi turnajů, si nyní udržuje top 10 ve svých posledních 16 vystoupeních a její jméno je v první pětce, s Rolex Player of the Year points and the Race to the CME Globe, ona je ve hře o bonus 1 milion dolarů končící na konci sezóny, přičemž se stále umisťuje na 10. místě v průměru.

Hataoka zahájil poslední kolo čtyři údery za Minjee Lee, který byl po prvních 36 jamkách tříkolového turnaje o tři údery před hřištěm. Nasa ale v pořadí z devíti zbývajících získala 32 bodů a po bogey na jamkách 11 a 12 odehrála posledních šest jasných jamek, aby zajistila vítězství.

"Jsem tak hrdý na to, že jsem tuto akci mohl vyhrát"řekl Hataoka o svém vítězství ve své zemi. "Vlastně jsem chtěl vyhrát tento turnaj, než začal." Jsem opravdu rád, že jsem toho dosáhl. "

Na otázku, jak na začátku posledních devíti jamek za sebou nechala bogey za sebou, řekla: "Uvědomuji si, že něco ke mně musí přijít, a musel jsem se přes to dostat, a věděl jsem, že to bylo na 13. jamce." Nebyl jsem úplně spokojený s úderem, ale byl jsem dost klidný, abych na té jamce dobře hrál. "

Stabilizovala se tím, že udělala par na čísle 13 a dala věci dohromady s ptáčkem na čísle 14. Její ptáček na čísle 18 byl třešničkou na dortu, který ještě nebyl úplně upečený, když hrála. poslední díra. Neexistoval však způsob, jak by mohla nechat tento turnaj vyklouznout.

Toto brilantní finále zanechalo Hataoku na 202 (-14), dva údery před Španělkou Carlota Cigandou a Japonkou Momoko Uedou a Saki Nagaminem. Vítězové Rolex Rookie of the Year Jin Young Ko a Ji-Hee Lee byli na 205 a Amy Yang na 206.

Na začátku sezóny by to předpověděl jen málokdo, ale Hataoka se představí v Tiburon Golf Clubu v Neapoli na Floridě. A bude na čtvrtém místě v bodovém seznamu se šancí vyhrát tento milion dolarů. - což by bylo 113 205 000 jenů. A to by pro ni bylo velmi příjemným koncem roku.