Angličanka Meghan MacLarenová triumfuje v Austrálii, třetím vítězstvím v řadě díky skvělému poslednímu kolu za 69 (-3) vyhrává australský ženský Classic-Bonville. Lucie Malchirand, nejlepší Francouzka, skončila v této australské části Ladies European Tour na 14. místě.

Meghan MacLarenová potřetí triumfuje v Austrálii!

Meghan MacLarenová potřetí triumfuje v Austrálii! – foto Tristant Jones – LET

Turnaj byl zkrácen na 54 jamek, 27letý zahrál kola za 67, 70 a 69 a zpečetil vítězství birdie na 18. místě a skončil na prvním místě se skóre 10 pod par.

Znamená to hodně! Teď je to trochu surrealistické. Když ten pat vstoupil, byl to ten nejlepší pocit na světě,“ řekla.

MacLarenová měla pomalý start do dne s bogey na 4. a 6. místě, ale birdie na 7. ji vrátilo na trať.

Fenomenální zadní devítka s birdie na 11, 14 a 15 postavila anglickou hvězdu do dobré pozice, než birdie na 18. místě zpečetilo jeho vítězství.

"Myslel jsem, že jsem zahrál birdie na 10. Měl jsem trochu drsný začátek, to je věc, na kterou jsem tento týden nejvíc pyšný, je zůstat v klidu, věděl jsem, že jednou zahraju dobrý golf a podařilo se mi to." to,“ vysvětlila.

„Lidé jsou tu úžasní a je to místo, kde se opravdu cítím dobře. Budu se sem vracet po zbytek své kariéry.

„Podpora byla úžasná! Hodně pro mě znamená vědět, že vám lidé fandí a chtějí, abyste uspěli. Opravdu mě to pomáhá motivovat, takže jim vděčím za hodně. »

Náporu Angličanky neodolala Švédka Maja Stark, která zajela poslední kolo za 67 (-5) a skončila devět pod par.

Dvaadvacetiletá hráčka v průběhu odpoledne nějakou dobu vedla poté, co na prvních devíti jamkách zahrála čtyři birdie. Dvojité bogey na 22. jamce její postup mírně zpomalilo, ale na posledních pěti jamkách se vrátila třemi birdie a skončila druhá.

"Hrálo se mi velmi dobře. Dnes jsem trefil lepší železa než za dlouhou dobu, ale můj putter na pár jamkách opravdu nespolupracoval a bolelo mě z toho u srdce. Hrál jsem dobře, předvedl pár dobrých dlouhých patů a všechno bylo docela stabilní,“ řekl Stark.

"Jsem šťastný za Meghan." Jen bych si přál, abych na 13. jamce neudělal to double bogey. Cítím se dobře, jsem nadšený a chci si jít ještě zahrát. Příští týden žádný dvojnásobek.

Angličanka Hannah Burkeová zajela nejrychlejší kolo dne za 65 (-7) a posunula se na třetí místo sdílené s Argentinkou Magdalenou Simmermacher a Španělkou Carmen Alonso se skóre 7 pod par.

Australští amatéři Justice Bosio a Sarah Hammett skončili na šestém místě se skóre 68 a 69.

Top 10 doplňuje Australanka Belinda Ji, která také zastřelila 65, stejně jako její krajanka Sarah Kemp a Angličanka Alice Hewson.

Stark se díky druhému místu stala první v roce 2022 v závodě na Costa del Sol a má 887,50 bodů ve třech podnicích.

Druhá je Jihoafričanka Lee-Anne Paceová s 681,67 body, zatímco MacLarenová se svým vítězstvím posunula na třetí místo.

Argentina Simmermacher je čtvrtá (610,50), Švédka Linn Grant je pátá (586,25), Georgia Hall a Esther Henseleit jsou společně šestí (500), Švédka Johanna Gustavsson je osmá (494), Švýcarsko Kim Metraux je deváté (443,60) a Skotka Michele Thomson je desátý (409,71).

Francouzská strana

Tři ze čtyř přihlášených Francouzek se kvalifikovaly do třetího (a tedy posledního) kola této neděle a nejlepším výkonem v týdnu byla Lucie Malchirandová. Hráčka Marseille obsadila 14. místo s celkovým výsledkem -1, což je nejlepší výsledek své sezóny na LET. Jeho poslední karta 72 (par) ho stále trochu frustrovala, 16 greenů v regulaci, ale 35 přijatých puttů.

Camille Chevalier, ze své strany podepsal stejnou kartu 72 (par) tuto neděli a obsadil 29. místo s +2. Nakonec, Emie Peronninová se umístil na 69. místě s +11.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde