Od Lacoste Ladies Open de France, začátkem října v Chantacu, po Fatima Bint Mubarak Ladies Open, která skončila 5. listopadu v Abú Dhabí, se konaly čtyři LET turnaje a čtyři LPGA turnaje. S celkem sedmi top 10 pro Blue! Výsledky, měsíc před zimní přestávkou.
Od autorů Nathalie Vion

Rok francouzských žen (říjen - listopad 2016)

Zleva doprava: Isabelle Boineau, Karine Icher, Céline Herbin, Gwladys Nocera

Evropský žebříček: Beth Allen v čele, Isabelle Boineau 5.

Jaký je společný bod mezi Lacoste Ladies Open ve Francii, který je sporný od 6. do 9. října v Chantaco, a Fatima Bint Mubarak Ladies Open, které se právě konalo od 2. do 5. listopadu v Abú Dhabí? Vítězství americké Beth Allen! Rok 2016 by mohl být úspěšným rokem pro usměvavého Kalifornce, který právě převzal hlavu Řádu evropských zásluh a který se více než kdy jindy zaměřuje na korunu na starém kontinentu. Na Ladies European Tour je od této chvíle do finále skutečně pouze řada čtyř turnajů (Omega Dubai Ladies Masters od 7. do 10. prosince). Jediným skutečně nebezpečným pronásledovatelem Beth Allen v žebříčku je čínský Shanshan Feng. Ten však zatím uvážlivě vybral LPGA Tour (2. na Tchaj-wanu 9. října, vítěze Sime Darby LPGA v Malajsii 30. října) a je již o 50 000 EUR pozadu. Významná mezera, a proto stimulující ambice slečny Allenové, i když u Fenga se vše může otočit na jednom nebo dvou turnajích. Za tímto exkluzivním čínsko-americkým duelem bude několik hráčů soutěžit o 3. místo v pořadí za zásluhy 2016: English Georgia Hall (aktuální 3. s 140 939 EUR), skotská Catriona Matthew (4. na 137 024 EUR) ) a Francouzka Isabelle Boineau (5. na 136 525). Isabelle, jejíž cíl, jasně uvedený v září na mistrovství Evian, je přesně skončit v prvních třech konečných bodech.

Top 10: Nocera, Herbin, Derrey, Vilatte, Boineau a Icher

Tato touha ukončit sezónu je přirozeně společná všem francouzským ženám. A ukazuje, i když během čtyř turnajů LET a čtyř turnajů LPGA Tour, které byly sporné měsíc, nebyly žádné pódia, tedy ani vítězství. Protože celkem, a je třeba poznamenat, je jich tam nejméně sedm nejlepších 10 podepsaných šesti různými hráči. Isabelle Boineau a Alexandra Vilatte-Farret, 9. a 10. na Lacoste Ladies Open ve Francii, ukázaly cestu začátkem října v Baskicku. Od 16. října na veletrhu Xiamen International Ladies Open v Číně podepsal Valentine Derrey krásné 8. místo: její druhý top 10 sezóny od té doby, co byla již na 10. Novém Zélandu otevřena v únoru. 29. října, na Sanya Ladies Open, sporné na straně Yalong Bay, také v Číně, to byly Gwladys Nocera a Céline Herbin, 6. a 8., kteří nabídli své vlastní top 10. 5. listopadu na Fatima Bint Mubarak Ladies Otevřeno v Abú Dhabí, Gwladys to udělal znovu tím, že byl 8.. S místem 7. na LPGA Tour, kterou Karine Icherová získala 16. října na LPGA Keb Hana Bank Championship, v Jižní Koreji, je přítomnost trikolorů, ​​tento pokles mezi elitu světového golfu, velmi reálná.

Zleva doprava: Agathe Sauzon a Joanna Klatten

Dvě zvláštní zmínky: Agathe Sauzon a Joanna Klatten

Kromě prvotní stránky je třeba poznamenat několik pozitivních bodů. Pro Gwladys Noceru, která měla velmi klidný začátek sezóny na LET (přes letní spokojenost s její olympijskou kvalifikací a jejím 38. místem na US Open), se představení „normální pro ni“ vrátila. A s ohledem na jeho poslední „perfy“ je toto 15. vítězství v kariéře, které by mu umožnilo být životním členem Ladies European Tour, naprosto možné, a to i ve věku 41 let. Obě zvláštní zmínky měsíce jdou slečno Sauzon a Klatten. 24-letá neo-pro, Agathe Sauzon získala své první body na LET tím, že se umístila na 28. místě na Sanya Ladies Open 29. října v Číně! Od svého debutu loni v květnu na Lalla Meryem Cup v Maroku se mladá hráčka golfového hřiště Chanalets účastnila sedmi profesionálních turnajů, aniž by prohrála. Je to hotovo a krásně Agathe. Nedávno pro Joanna Klatten žádné významné výsledky, ať už na LET nebo LPGA Tour. Ale Joanna je stále lídrem ve statistice „Vzdálenost k projížďce“ na LPGA Tour: s průměrem 281,372 yardů (257,286 278,565 metrů) je před americkým Lexi Thompsonem (2015 274,420 yardů) a zdá se, že je na dobré cestě, aby získala toto pořadí podruhé poté jeho triumf XNUMX (XNUMX XNUMX yardů). Trochu kokosu nemůže ublížit!