Na konci výjimečného dne v 63 (-8) zvedá Gaby Lopez trofej z Dana Open v podání Marathonu. Mexičanka podepsala osm birdie a neudělala žádné bogey, aby vyhrála s úderem před Megan Khangovou. Je to jeho třetí vítězství na LPGA Tour. Céline Herbinová obsadila 25. místo.

Vítězství pro Gaby Lopez, top 25 pro Herbin

Gaby Lopez vítězka Dana Open – přes twitter @LPGATour

Golfový klub Highland Meadows tento týden hostil hráče LPGA Tour na Dana Open. Hřiště v Ohiu má par 71 6555 yardů a v loňském roce korunovalo Nasa Hataoka.

Je to Mexičan, který tento týden uspěl u Japonce: Gaby Lopez. Osmadvacetiletá hráčka, již dvojnásobná vítězka na LPGA Tour, byla v tomto posledním kole působivá a doplula vstříc konečnému vítězství. Po třech kolech za 28-67-70 vrátila Mexičanka svou nejlepší kartu týdne, výbušných 66 (-63) a zakončila třemi birdie na svých posledních třech jamkách. Tato skvělá série birdie jí umožnila vyhrát jeden krok před Američankou Megan Khangovou. Pódium doplňuje Němka Caroline Massonová.

Nasa Hataoka, obhájce titulu, odjíždí s top 10 svého týdne v Ohiu. Je sedmá s kartami 69-66-67-68.

Céline Herbinová, jediná Francouzka, která prošla Cut na hřišti Highland Meadows Golf Club, skončila 24. Poté, co těsně prošla cutem, podepsala skvělý víkend a zejména velmi dobrou kartu 65 (-6) v sobotu, než svůj turnaj v neděli uzavřela 68 (-3). Je to jeho nejlepší výsledek v sezóně na LPGA Tour.

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto Dana Open prezentovaného společností Marathon: Cliquez zde.