Je hotovo: Scottie Scheffler si po týdnu plném mistrovství na fervejích v Augustě obléká svou druhou zelenou bundu. Scheffler je ve svých 27 letech nejlepším hráčem na světě a nadále potvrzuje svou nadvládu ve světovém golfu. Matthieu Pavon předvedl při svém prvním závodě v Augustě skvělý výkon: skončil 12. Tiger Woods končí 60. poslední v cutu.

Scottie Scheffler vyhrává Augusta Masters - prostřednictvím Twitteru @TheMasters

Scottie Scheffler vyhrává Augusta Masters – prostřednictvím Twitteru @TheMasters

Neúprosná, působivá, neuvěřitelná: k popisu hry, kterou Scottie Scheffler produkuje, chybí superlativy. Ve 27 letech si Američan obléká druhou zelenou bundu a pozvedá svůj trůn světového golfu o něco výš. Vítěz Players před několika týdny, po Tigeru Woodsovi vyhrál titul na Sawgrass a Masters téhož roku.

Vedoucí na začátku posledního kola Scottie Scheffler odolal útokům svých přátel na začátku hry. Jeho soupeři pak utrpěli zákon amen rohu a postupně se vyřadili z boje o titul. Zároveň Scheffler zařadil birdie na 13, 14 a 16, aby se klidně posunul k vítězství.

Jeho runner-up je nakonec Švéd v osobě Ludviga Åberga. Na svůj první Masters, který nebyl ani víc, ani míň než jeho první velký turnaj, byl Åberg působivý ve své vyspělosti. Navzdory několika chybám Švéd, který se stal profesionálem před necelým rokem, spojil skvělé rány a birdie a skončil sám na druhém místě, čtyři rány za Schefflerem.

Na dělené 3. pozici najdeme v posledních kolech soupeře světové jedničky Collina Morikawu a Maxe Homu v doprovodu Tommyho Fleetwooda. Angličan předvedl o víkendu velmi solidní golf, zejména v neděli, kdy vrátil kartu 1 (-69). Připomínáme, že Fleetwood stále honí za svým prvním velkým vítězstvím, který má četná čestná místa.

Úspěšný týden pro Matthieu Pavona poprvé na turnaji masters. Hráč Bordeaux se celý týden dobře umístil a v každém kole se držel a skončil na 12. místě. S tímto novým dobrým výsledkem získal nová místa ve světovém žebříčku a nyní je těsně mimo top 20 na 22. pozici. Toto 12. místo ho kvalifikuje na ročník 2025 Masters a píše novou stránku francouzského golfu: je to nejlepší výkon trikolóry v Gruzii.

Těžký víkend pro Tigera Woodse. Poté, co znovu zapsal své jméno do knihy rekordů Masters tím, že provedl 24. cut v řadě, Tiger utrpěl a nakonec skončil poslední v cutu s celkovým +16.

Chcete-li najít kompletní žebříček pro Augusta Masters: Cliquez zde.