Lydia Ko, buduje svou legendu každý den trochu víc, vyhrává tuto neděli své 10. vítězství na okruhu LPGA a pokračuje v kroku v Inbee Park jejím titulem prvního světového hráče!

• Evian Championship 2015: Poslední minuty 18. - © T.Plassais / Swing Féminin
Lydia Ko dělá historii, plně vybavená Callaway a Odyssey. Fotografie: DR

Lydia Ko tvoří historii, plně vybavena Callaway a Odyssey. Foto: DR

Kiwi, které hromadí rekordy, nemůže nic zastavit, poté, co se v září stal nejmladším vítězem, který vyhrál turnaj Major tím, že vyhrál mistrovství Evian.

Lydia Ko z Jižní Koreje zvítězila v neděli na Tchaj-wanu Open nad Fubon LPGA Taiwan Championship a stala se v pouhých 18 letech nejmladší hráčkou v historii, která dosáhla výjimečného rekordu 10 titulů na LPGA Tour.

Novozélanďanka z Jižní Koreje vrátila finální kartu -7 v celkové hodnotě -20, 9 úderů před svými finalisty, Jihokorejci Ji Eun-hee a Ryu So-yeon, a získal tak páté vítězství v této sezóně. Zázrak Ko dosáhne během tohoto posledního kola ne méně než šest birdie, orla jen pro bogey.

Další cíle

"Olympijské hry v Riu příští rok!" Od oznámení návratu golfu na olympijské hry jsem touto perspektivou velmi nadšený. Udělal jsem z toho jednu ze svých priorit. Zastupování vaší země na hrách není větší cti. "

Francouzská Karine Icher skončila s celkovým skóre -2, což jí umožnilo sdílet 14. místo.