Jon Rahm, světová jednička z roku 1, se vrací k vítězství na Mexico Open, když vyhrál s náskokem. Španěl nevyhrál od svého prvního majoru na US Open 2021. Toto vítězství mu umožňuje přiblížit se současné světové jedničce Scottie Schefflerové.

Jon Rahm šampion v Mexiku

Jon Rahm šampion v Mexiku – přes Twitter @PGATOUR

PGA Tour se tento týden přesunula mimo své hranice v Mexiku kvůli Mexico Open ve Vidantě. Konečně je to favorit, nasazená jednička, Jon Rahm, kdo se vnucuje na hřišti Vidanta Vallarta. V neděli vrátil poslední kartu 1 (-69) a vyhrál s úderem před trojicí Kitayama, Wu a Finau. Na seznam si tak připisuje sedmé vítězství na PGA Tour. Toto vítězství také odhaluje působivou statistiku: Španěl dokončil téměř polovinu času v top 2 od začátku své kariéry: 10 turnajů, sedm vítězství, 123 umístění na stupních vítězů a 39 top 60.

Tony Finau podepsal své první pódium od vítězství v Northern Trust, jednom z play-off FedEx Cupu. Od konce sezóny 10 na americkém okruhu zatím podepsal pouze 2021 nejlepších. Poté, co těsně prošel Cut, Američan podepsal skvělý víkend s kartami 66 (-5) a v neděli 63 (-8). V neděli podepisuje šest birdie pro eagle a podepisuje spolu-nejlepší kartu z minulého kola.

Brandon Wu také vrací kartu 63 (-8) se šesti birdie a eagle, aby skončil na druhém místě. Tento dobrý výkon mu umožňuje získat 100 míst ve světovém žebříčku, nyní je 229.

Paul Barjon, jediný Francouz přihlášený tento týden, bohužel ani jednou neprošel cutem. Vykresluje karty 70 (-1) a 71 (PAR).

Chcete-li najít kompletní žebříček tohoto Mexico Open na Vidantě: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.