Annabel Dimmock zahájila svou obhajobu titulu skvostnými barvami vystřelením karty 67 (-4) v první den turnaje Jabra Ladies Open, který se v současné době koná v golfovém klubu Evian Resort. Na francouzské straně se o třetí místo dělí Lucie Malchirand a Anne-Lise Caudal s kartou 3 (-69). Dobře odstartovala také Camille Chevalier, která se dělila o 2. místo s kartou 8 (-70). Pokud jde o Agathe Laisné, Isabelle Boineau, Chloé Salort Anaïs Meyssonnier a Agathe Sauzon musí být spokojeny s řadami T1, T24, T46, T46 a T46.

Jabra Ladies Open: Dimmock v čele, Malchirand a Caudal v záloze

zleva doprava: Lucie Malchirand, Annabel Dimmock a Anne-Lise Caudal

Annabel Dimmock, která má tento týden svého otce s taškou, vede pořadí o krok před německou Olivií Cowan.

24letá obhájkyně titulu zasáhla kurs velmi brzy a pokračovala tam, kde v roce 2019 skončila, udělala pět birdie a chyběla jen jedna rána, aby pro první kolo skončila čtyři pod parem.

"Bylo to divné, dnes jsem opravdu neměl žádná očekávání." Minulý týden jsem neudělal dobře a nebyl jsem ve skvělé kondici, ale mám pocit, že mi to téměř pomohlo dostat se tam a pobavit se “řekl Dimmock, který se v roce 2015 stal profesionálem.

„Myslím, že to nasměrovalo dobré vibrace z minulosti, když jsem si vzpomněl na některé zásahy, a to mě pokazilo a dalo mi to trochu síly, protože jsem věděl, že jsem tu vyhrál, když jsem byl naposledy na tomto turnaji. Jsem spokojený se svým dnem. "

Cowan, který v minulé sezóně skončil v závodu Race to Costa del Sol na 20. místě, je na druhém místě v pořadí. 25letý hráč dokončil 68, včetně pěti birdie a dvou bogey.

O třetí místo se dělí pět hráčů - dva údery za lídrem - včetně Francouzky Lucie Malchirandové, která v roce 2021 vyhrála Ladies Italian Open.

Osmnáctiletý mladík se stal členem Ladies European Tour (LET) a den před Jabra Ladies Open se stal profesionálem.

Při svém prvním profesionálním startu dokončil Malchirand kolo 69, včetně tří birdie a bogey, a těší se na budoucnost, která ho čeká.

"Je to úžasné, jsem tak nadšený a toto je moje první profesionální událost!" Jsem o něco méně stresovaný, klidnější. Kurz opravdu znám a miluji ho, je úžasné hrát zde “, řekl Malchirand.

"Podíval jsem se na plán LET a myslel jsem si, že by to byla opravdu zábava, a jsem tak nadšený, že mohu cestovat a poznat nové soutěže a nové lidi." Je to první kolo, takže uvidíme, ale bylo by skvělé vyhrát a já to chci udělat. Pokusím se vydat ze sebe maximum a udělám stejné věci jako obvykle. "

K Malchirand se přidávají její společníci, Francouzka Anne-Lise Caudal a Skotka Kylie Henry, která vyhrála dvě vítězství nad LET, Thajka Atthaya Thitikul - která je nejmladší vítězkou LET - a Slovinka Pia Babnik, která je nejmladší člen LET.

Šest hráčů je T8 poté, co první den odehrálo 70 (-1), včetně Brazilky Luizy Altmannové, Australanky Whitney Hillierové, Maročanky Mahy Haddiouiové, Francouzky Camille Chevalierové, Finky Kristy Bakkerové a Španělky Laury Gomez Ruizové.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde