Nakonec v nemilosrdném boji zvítězila Angličanka Annabel Dimmocková (22) nad francouzskou amatérkou Pauline Roussin-Bouchardovou (18), která získala kvalifikaci pro Evian Mistrovství od 25. do 28. července.

Annabel Dimmock a radost z prvního titulu se odráží ve Vítězném výboru

Evian Resort Golf Club zapálil během 3. a posledního kola Jabra Ladies Open rytmu nemilosrdného boje mezi vůdcem předchozího dne, francouzskou amatérkou Pauline Roussin-Bouchardovou (18 let) a Angličtina Annabel Dimmock (22) se umístila na evropském okruhu na 49. místě. Boj, který se rychle proměnil v souboj, dva hráči závodili dopředu, daleko před svými pronásledovateli (132 hráčů na začátku, 26 národností). Habs viděl jejich šance na vítězství zmizet na 16. (double bogey) a pak 17. (bogey), jejich poslední birdie na 18. neumožňovalo jim otevřít dveře k play off. Annabel Dimmock s kartou počítající 4 ptáky a jedinou bogey na 17., vrátil vítězství putt do cíle se skóre 206 (-7), rána před Francouzkou.

S tímto vítězstvím na Jabra Ladies Open, které se počítá pro LETAS a LET, její první na evropském okruhu, si Annabel Dimmocková nabízí hlavní dvojitou kvalifikaci - pro Evian Championship a AIG Women's British Open 2019 - stejně jako její karta ke hře LET 2020. „Je to neuvěřitelné, jsem potěšen,“ nadchne vítěze, který vloží 24 000 EUR. "Miluji tento kurz, je to skutečný test pro červenec." Nemůžu se dočkat, až budu hrát během 25 let majora. "

Jeho finalistka Pauline Roussin-Bouchard, která v této sezóně již získala 3 amatérské tituly kromě 4. místa v ANA Inspiration Junior a 7. v Annika Invitational, právě využila neuvěřitelnou příležitost, kvalifikaci na mistrovství Evian 2019. Připojí se k velmi uzavřeným řadám majora a ve čtvrtek 25. července vyrazí na kurz, který dobře zná, zejména tam soutěžila a v 10, 11 vyhrála finále Haribo Kids Cupu. a 12 let. Nový zdroj hrdosti pro Evian Championship Galaxy.