Od 18. do 19. září a poté od 21. do 23. září se v golfovém klubu Evian Resort pořádalo velké finále Haribo Kids Cup a Amundi Evian Juniors Cup.

Haribo Kids / Evian Championship Junior: výsledky těchto dvou akcí

© Evian Resort

Byl to především U12, který zahájil ples v Evianu, u příležitosti Haribo Kids Cupu. Mladí hráči se setkali během dvou dnů soutěže na The Lake Course (U8 a U9), zbrusu novém druhém hřišti v Evian Resort, a na The Champions Course (pro U10 až U12), hostitelském kurzu jediného majora v kontinentální Evropě . Tato událost, kterou v roce 2010 zahájila Sandrine Mendiburu, se proto letos konala kvůli zvláštním povětrnostním podmínkám a jedinečné kvalifikační metodě kvůli zdravotnímu kontextu.

Pro své čtrnácté vydání je Amundi Evian Juniors Cup také zpět v Evianu. Po 3 dnech hry nakonec zvítězil tým FRANCE1, tým FRANCE2 a ITÁLIE doplňují stupně vítězů v žebříčku národů.

Pokud jde o individuální výkon, mezi dívkami to byla mladá Francouzka Sara BRENTCHENEFFOVÁ, která zvítězila v play-off proti španělské Nagore MARTINEZ, obě dosáhly na konci turnaje celkového skóre 224 (+11). Na třetím místě najdeme také Francouzku Alice KONG (+13), která vyhrála o pár dní dříve v Evianu během Haribo Kids Cupu.

Mezi chlapci najdeme nahoře na stupních vítězů dva Francouze, protože na prvním místě je Aaron VAN HAUWE s konečným skóre 213 (-1), za ním Hugo LE GOFF, 213 (E) a Slovák Tomáš SMÍČEK JR na 214 (+1).

Od roku 2007 čtrnáct edic The Amundi Evian Juniors Cup odhalilo talent dnešní doby, profesionály jako Jordan Spieth, Justin Thomas nebo Aditi Ashok a Leona Maguire, abychom jmenovali jen 4, nebo nejlepší amatéry. Světy jako Rose Zhang (1. WAGR ) a Alexa Pano (101. WAGR).
Při slavnostním předávání cen dostali všichni účastníci zejména celoživotní členskou kartu golfového klubu Evian Resort.