Hlavní vítězka Hannah Green ukázala, že je připravena na další skvělý rok na LPGA Tour, když v neděli vyhrála na TPS Murray River před svými mužskými soupeři, vystavila poslední kartu 66 (-5) a skončila na neuvěřitelných -20 pod par. Golfový klub Cobram Barooga.

Hannah Greenová, první golfistka, která vyhrála smíšený turnaj

Hannah Green – ©AAP/PGA z Austrálie

Pětadvacetiletý Australan, který je na 25. místě světového žebříčku, odstartoval do posledního kola ve vedení, dělený s Andrewem Evansem, Matthew Millarem a Blakem Collyerem.

Hannah Greenová se ale odpoutala od svých konkurentů tím, že na pětiparu z 10 zakončení zahrála eagle o tři rány předem, aniž by se kdy otočila.

"Je to neuvěřitelný pocit""řekl Green." "Neměl jsem v úmyslu zde hrát [po vítězství na Vic Open minulý týden]. Chystal jsem se jet domů do Perthu, ale myslím, že se věci dějí z nějakého důvodu. »

"Doufám, že v tomto trendu budu moci pokračovat po zbytek mé sezóny. »

Mladý amatér ze Západní Austrálie Hayden Hopewell přišel z dálky s osmi birdie na 65. kole a zjistil, že je nerozhodný s New Welshmanem Evansem (70).

Mladá profesionálka Grace Kim (68) znovu nahlédla do své zářivé budoucnosti, když skončila nerozhodně s mladou Novozélanďankou Momokou Kobori (69).

Turnaj byl součástí australské inovativní série PGA Players Series, která byla představena na začátku roku 2021.

V těchto turnajích soutěží ženy a muži na stejném hřišti – z vybavených odpališť – o stejný cenový fond a jedinou trofej na programech PGA Tour of Australasia a WPGA Tour.

Dosavadním nejlepším výsledkem pro ženu bylo loni společné třetí místo Su Oh na TPS Victoria.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde