Paula Creamer ukazuje -9 na druhém místě v žebříčku po 12 jamkách během druhého kola mistrovství Evian 2019. 16:50 je hra dočasně pozastavena z klimatických důvodů. Pink Panther byl na konci prvního kola sám v čele se skóre 64 (-7) bez bogey. Je to poprvé od mistrovství LOTTE 2017, kdy se Creamer, mistr Evian Masters 2005, umístil na prvním místě na stupních vítězů po 18 jamkách.

Evian Championship 1. kolo: návrat Pink Panther

Paula CREAMER - © Philippe Millereau KMSP

"Už několik let se cítím dobře v botách." Je to dobré "řekl Creamer. "Je dobré se vrátit." Ale žádný tlak. Nedávejte mě na špatné místo. Chci se jen bavit a hrát golf. "

Na pozici -6 se dělí o čtyři hráče: Američan Brittany Altomare a Korejci Mi Hyang Lee, Inbee Park a Jin Young Ko, kteří zahráli poslední čtyři jamky. Při hraní v předposlední skupině se Lee potýkal s 18. par-5 a pokoušel se o pokus, ale nedokázal vyrovnat Creamera.„Bogeyed jsem na poslední jamce, takže se necítím moc šťastný, ale stále šťastný s 65 pod par s tímto kurzem,“ Lee, dvojnásobný vítěz LPGA, obhajující šampionku Angela Stanford, začal s 76 (+5) a je vázán na 102. místo.

Upravené odpínací časy pro páteční druhé kolo

S bouřkami a možným silným deštěm na sobotní odpoledne a večer byly časy odpališť pro druhé kolo zpožděny o 30 minut. První den odjezdu bude v 7:XNUMX. Funkcionáři turnaje chtějí podniknout veškerá preventivní opatření k dokončení druhého kola před koncem.

Creamer, Růžový panter Evian, v dobré kondici

Po dlouhém období zranění a osobních bojů to vypadá, že rok Pauly Creamerové konečně začal. 32letá Kalifornčanka dorazila na Evianský šampionát po třech po sobě jdoucích 20 nejlepších, poprvé od začátku roku 2014. Po čtvrteční kartě bez 64 bogey se ujala vedení v hlavním turnaji o poprvé od vítězství na US Women's Open v roce 2010 byl její úsměv téměř stejně jasný jako slunce svítící nad její hlavou.

"Cítím se opravdu pod kontrolou." Budu trefit údery, které nebudou dokonalé, ale většinou vím, odkud přicházejí “řekl Creamer, který na konci června zaujal otevřenou pozici a také přijal systém AimPoint. "Už tři měsíce opravdu nenatáčím golfový švih." Opravdu pracujeme, to je vše. Máme tři nebo čtyři důležité věci, na kterých každý den pracuji. Myslím, že s mým týmem máme velmi dobrý systém. Jsem si jistý a hraji dobrý golf. Když máte kontrolu, cítíte se lépe, když se účastníte turnajů s přísnějšími vlajkami, takové věci. »

Creamer debutoval v golfovém klubu Evian Resort jako 19letý nováček LPGA Tour Rookie a kurs vzal útokem, když získal vítězství na osm mrtvých bodů nad Lorenou Ochoa a Michelle Wie. Je to rozhodně romantický vztah mezi Evianem a Creamerem, který mu díky jeho lásce k Evianově podpisu narůžovělou barvou vynesl přezdívku Růžový panter.

"Nemůžeme ignorovat krajinu." Pokud máte špatný čas, podívejte se doprava a uvidíte jezero “, okomentoval Creamer. "Ale také tak růžová." Když jsem poprvé přišel, řekl jsem: „Toto místo bylo určeno pro mě. Miluji všechno růžové. "

Inbee Park čerpá ze svých zkušeností při přepisování historie

Členka Síně slávy LPGA Inbee Parková měla za sebou 65 (-6) první kolo, své nejnižší úvodní kolo v Evian Championship, a dělí se o druhé místo, o jeden úder za frontman Paula Creamer. Park vyhrál v roce 2012 Evian Masters a stal se posledním hráčem, který vyhrál, než se turnaj stal majorem v roce 2013, a chybí mu Super Grand Slam, který se uděluje hráčům, kteří vyhráli pět různých titulů LPGA.

"Je zřejmé, že první den sedm ptáků je vždy skvělý čas," řekl Park, který s vítězstvím vstoupil do Karrie Webb jako jediný hráč LPGA, který dokončil Super Grand Slam. "Tady můžeš dělat hodně bogey, takže se tomu budeš muset vyhnout další tři dny." Myslím, že to bude strategie: zkuste se vyhnout bogey. "

Evian-les-Bains je pro Park obzvláště privilegovaným místem. Podle Parkové bylo její vítězství v Evianu v roce 2012 okamžikem, kdy začala její golfová kariéra. Získala dalších sedm titulů v letech 2012 a 2013, čímž se stala světovou jedničkou v žebříčku Rolex v dubnu 2013 po dobu 59 po sobě jdoucích týdnů.

"Toto je můj 13. rok hraní, takže je více než pravděpodobné, že jsem toto golfové hřiště hrál 50krát." Tento kurz znám velmi, velmi dobře. Tento kurz byl pro mě vynikající pamětí “, řekl LPGA vítěz 19krát. "Vítězství na golfovém turnaji v roce 2012 mi opravdu dalo skvělý start do mé golfové kariéry." Je to pro mě v mém srdci speciální turnaj a myslím si, že pozitivní přístup jen pomáhá. "

Pohár Solheimu v dohledu na Mel Reida

Mel Reid nastavil tempo na začátku čtvrtkového prvního kola, využil závěrečného 18. par-5 a skončil s kartou 66 (-6) s orlem. Ohnivá Anglie hrála v poslední době s ohnivou rukou a skončila na tom, čemu říkala „obrovská“ remíza, na třetím místě na KPMG Women's PGA Championship poté, co během prvních devíti startů sezóny utrpěla šest vynechaných škrtů. 2019 LPGA. Po změně svého domu, trenéra, trenéra a veškerého vybavení za posledních 12 měsíců je Reid potěšen touto novou konzistencí ve své hře.

"To vás osvobozuje, to je vše." Vydal jsem celý rok. Vydáno příští rok “, řekl Reid z velkého cíle v KPMG. "Mluvil jsem druhý den, když jsi v bublině 100, je to na hovno, protože musíš hrát všechny události, jsi pod každým tlakem pod tlakem, takže když máš dobrý výsledek, úplně tě to osvobodí." Podařilo se mi to na velké akci. Čekal jsem na to dlouho, dlouho. Už nějakou dobu jsem si lámal zadek. Výsledky naštěstí existují. "

Kde tedy Reidovy oči hledí? Získejte místo v evropském kádru Solheim Cupu 2019. Reid je trojnásobný veterán evropského týmu s kombinovaným průměrem 4-6-2. Další příležitost obléknout si modrou a žlutou evropskou uniformu by pro ni byla velkou šancí a toto první kolo v Evianu ji postavilo do privilegovaného postavení, aby se vyšplhala na vyšší úroveň, než bude tým pojmenován za dva týdny po „Aberdeen Standard Investments Ladies Scottish Open.

"Nemůžu nic očekávat, když nejsi v automaticky vybraném týmu." Uvidíme. Hraju opravdu, opravdu dobře. Mám pocit, že se houpám dobře. Uvidíme. Jen udržujte dynamiku. Tento týden je nejdůležitějším týdnem. "