Francouzka Céline Boutierová, která žije v Dallasu, včera zvítězila na zotavovacím turnaji Energy Producers Texas Women's Open před texaským Čejenským rytířem. Tento zahřívací turnaj, který nepatří do okruhu LPGA, znamenal obnovení ženských turnajů ve Spojených státech.

Céline Boutier vyhrála Texas Women Open

Céline Boutier - © Northern Texas PGA via flickr

Celine Boutier, začíná silně na Old American Golf Club v The Colony v Texasu. vyhrál Texaský první opakovaný turnaj, Energy Producers Texas Women's Open. Francilienne de Montrouge zvítězila skvěle s celkovým skóre -14, pět úderů před americkým Čejenským rytířem.

Vyšplhala se na vrchol velmi vysokého žebříčku díky skvělému 64 ve druhém kole 7 (-7), což vytvořilo prázdnou kartu jakéhokoli bogey

Rytíř, který zde na konci své nováčkovské sezóny zvítězil na turnaji Volunteers of America Classic, navzdory tomu, že byl v posledním kole 67 vyrovnaný s Céline Boutierovou, nestačil na Texana, který skončil o tři rány pozadu (-11).

V roce 2019 Céline Boutierová zvítězila na ISPS Handa Vic Open v Austrálii, své první vítězství na LPGA po třech letech na Tour. Na posledním US Open žen umístila T-5 a loni na podzim zvítězila pro evropský tým v Solheim Cupu 4: 0.

Kristen Gillman z Austinu byla daleko za sebou, na třetím místě (-5), zatímco Yu Liu, bývalá kolegyně Céline Boutierové u Duke (oba byli členy týmu Blue Devils, který získal titul NCAA v roce 2014), skončil na 4. místě - 4.

Celkově šest hráčů LPGA skončilo v první desítce. Mezi nimi byla Lindsey Weaverová pátá na 10 pod parem a Brittany Langová, šampiónka US Women's Open z roku 2, byla na prvním místě děleně sedmá. pod tím.

Sadie Englemann, obyvatelka Austinu, která se zavázala hrát za Stanford, dosáhla amatérského skóre s nejnižším skóre, které sdílelo sedmé místo.

Kenzie Wright, seniorka z Alabamy, která byla na soupisce Crimson Tide s Gillmanem, se v sólovém umístění umístila na 10. místě s par.

Hráči LPGA Stacy Lewis a Gerina Piller, oba veteráni z Solheim Cupu, byli mezi pěti hráči, kteří skončili na 11. místě.