Céline Boutierová, vedoucí na začátku posledního kola, uzavírá svůj turnaj konečnou kartou 68 (-3) a turnaj končí na -11, o jeden úder před skotskou Kylie Henry. Stává se šestou Francouzkou, která vyhrála French Open.

Céline Boutier vítězí na Lacoste Ladies Open de France

Céline Boutier vítězí na Lacoste Ladies Open de France - foto Tristan Jones - NECHTE

Toto vydání Lacoste Ladies Open de France z roku 2021 splnilo všechny své sliby. Po dvou kartách 68 a 66 a celkovém skóre -8 se Céline Boutier vydala do posledního kola s náskokem na své dva nejbližší pronásledovatele: Kylie Henry (Skotsko) a Magdalena Simmermacher (Argentina).

Toto poslední kolo se velmi rychle stalo soubojem Francouzů a Skotů.

Po těsném náskoku obou hráček v -3, a tedy beze změny, začala Céline Boutier svých posledních 9 jamek bogey na jamkách 11 a 12.

Kylie Henry byla proto jediným vůdcem na začátku jamky 13.

Na par 5 jamky 14 přistála Céline Boutierová svou třetí ranou poblíž vlajky a vrátila svůj putt, aby proměnila svoji příležitost v birdie.

Obě ženy tedy na začátku patnáctky skončily se stejným skóre.

Po třech parsech, každý na jamkách 15,16, 17 a 18, oba hráči remizovali o odpaliště XNUMX.

Po jízdě v bunkru dala Céline Boutier svůj míč na green s desetimetrovým patem birdie.

Mezitím Skot, po zavádějícím vhazování, nechává 1,5metrový putt na stejnou úroveň a na potenciální play-off.

Bylo to bez počítání s perfektním puttem od Francouzky, závěrečným úspěšným puttem pro birdie a vítězství v turnaji. Kylie Henry skončila druhá na -10. Magdalena Simmermacher, také v poslední části, skončila na stupních vítězů, na třetím místě v -8.

Dvojnásobná vítězka Solheim Cupu vystřídala Céline Herbinovou, která v roce 2015 vyhrála French Open.

Tato neděle se na Francouzky rozhodně usmála. V tomto posledním kole se k vítězství připojily Anais Meyssonnier a Pauline Roussin Bouchard a obě skončily na třetím místě na -8.

Počínaje 11. pozicí se Pauline Roussin Bouchard stala nejlepší kartou dne s 66 (-5): jediné bogey pro čtyři birdie a orla na jamce 14.

Anais Meyssonnier vrací kartu 69 (-2) se čtyřmi birdie pro dva bogey.

Emma Grechi a Céline Herbin vstoupily do první dvacítky s kartou 20 (-69).