Po posledním kole plném překvapení a play off proti Korejce In Gee Chun to byla nakonec Ashleigh Buhai, kdo vyhrál tento AIG Women's Open v Muirfieldu. Céline Boutier podepsala druhou nejlepší kartu této neděle. Jeho 67 (-4) mu pomáhá posunout se na sedmé místo v tabulce.

Buhai vítězka AIG Women's Open, Boutier 7

Ashleigh Buhai vítězka AIG Women's Open – Kredity: Tristan Jones / LET

Poslední velký turnaj ženské sezóny dal svůj verdikt a korunoval Jihoafričanku: Ashleigh Buhai. Vedoucí na začátku posledního kola s pěti ranami před svými prvními pronásledovatelkami Buhaiová se během posledního kola golfu na British Open bála. Vedoucí po celý den s pohodlnou matrací, Jihoafričanka předvádí na 15. jamce triple bogey a staví své soupeře do závodu o titul. Svých 72 jamek nakonec dokončila na hranici -10, stejně jako Korejka In Gee Chun.

Ashleigh Buhai věděla, že během čtyřjamkového play off se chopila své šance vyhrát první velký turnaj své kariéry: AIG Women's Open.

V Gee Chun skončil na druhém místě a na stupně vítězů se umístila Japonka Hinako Shibuno.

Minjee Lee, světová 2. místo, skončila čtvrtá s celkovým součtem -7. Je to také Leona Maguire, která podepsala nejlepší kartu dne s 66 (-5).

Céline Boutier nás během tohoto velkého turnajového týdne nadchne. Druhá minulý týden na Trust Golf Women's Scottish Open se francouzská jednička dokázala během prvních kol dostat na správnou cestu a umístila se v top 1. Po náročném pohyblivém dni zahájila Céline Boutier tuto neděli dobrý návrat a 10 (-67): tři bogey, pět birdie a eagle. Z 4. pozice se tak posunula na sedmé místo.

Chcete-li najít kompletní žebříček AIG Women's Open: klikněte zde.

Autor: Baptiste Laurensou.