Norský vítěz mistrovství Evian v roce 2013 se ujal prozatímního vedení (-7) před tím, než noc ukončila druhé kolo. Karine Icher, zastavená v 11, byla v té době 2. vázána na -6. Před třetím kolem této soboty bude mít sedm jamek.

Suzanne Pettersen - Lofoten Islands Norway - Foto TPlassais / swing-feminin.com

Icher, Kerr a Masson byli po kole spolumajitelé

Silné větry, které zastavily první kolo ANA inspirace ve čtvrtek v Rancho Mirage v Kalifornii, ustoupily. Průběh první ženské majorky sezóny je však vždy trochu naštvaný. Čtvrtek, když byla hra přerušena, Karine Icher převzala provizorní náskok sama s první kartou 67. Celé pole dokončilo své první kolo až v pátek ráno, poté se Icher připojil k čele výsledkové tabulky. od americké Cristie Kerr a německé Caroline Masson, také na -5.

Po této sobotě bylo druhé turné zastaveno v noci ...

S odloženým zpožděním nemělo druhé kolo, které bylo zpochybněno v pátek odpoledne, malou šanci na konec. A ve skutečnosti byla hra přerušena v noci, zatímco někteří hráči byli pouze na své šesté jamce na hřišti Dinah Shore v Country Clubu Mission Hills… Stejně jako Karine Icher den předtím, i Suzann Pettersen se ujal vedení turnaj, s celkem -7. Ale bez toho to není definitivní, protože mnoho hráčů bude muset tuto sobotu dokončit své druhé kolo, než bude pokračovat ve třetím kole později v den. Trochu se ztratíme, zejména s časovým rozdílem (devěthodinový rozdíl mezi Kalifornií a Francií).

Karine Icher byla na -6 celkem se sedmi jamkami

Mělo by se pamatovat na to, že před koncem druhého kola tuto sobotu (od 16:15 francouzského času) je to, že Suzann Pettersen byla jediným hráčem na - 7, díky svým postupným kartám 68 a 69. Que čtyři hráči, kteří dokončili své druhé kolo - Inbee Park, Minjee Lee, Nelly Korda a Cristie Kerr - jí byli v patách - 6. A že Karine Icher také zveřejnila celkem -6, ale těsně předtím, než byla zastavena nocí v 11, když byla za den na -1 (deset parů, jeden ptáček). Francouzka proto měla sedm jamek, aby si upevnila dobrou pozici na polovině turnaje.

Dvě kola v řadě: fatální pro německého Massona

Jakmile bude provedeno snížení, hráči v sobotu odpoledne (dnes ve Francii) zaútočí na své třetí kolo. Ne vždy snadné. Německá Caroline Massonová včera zaplatila cenu. Spoluvůdkyně s Kerrem a Icherem díky počáteční kartě 67 dokončené během dvou dnů, neměla dost času strávit toto prozatímní vedení, než téměř okamžitě odešla do druhého kola. Jeho druhá karta, která skončila čtyřmi bogey a dvojitým bogey, za posledních 76 a desítky míst ztracených v žebříčku mluví sama za sebe…

Inbee Park, Lydia Ko a Ariya Jutanugarn v záloze

Vedle nejoblíbenějších byla olympijská vítězka Inbee Park (69, 69), která byla ideálně umístěna - 6 v poločase, ona, která mohla získat 8. vítězství v Major. Pokud jde o Lydii Ko (70, 70) a Ariya Jutanugarn (70, 70), respektive světovou jedničku a dvojku v žebříčku Rolex, zvládli na začátku turnaje co nejlépe své nepříznivé parametry: hra ve větru čtvrtek poté - v poledne před koncem her, včera se nahromadil konec prvního a druhého kola ... S celkovým počtem -1 duo ani zdaleka nezanechává Suzann Pettersen. I když velký Nor, který byl v minulosti již třikrát druhý v inspiraci ANA, bude chtít tentokrát vyhrát titulní stránku!