Finále světového poháru L'Amateur Golf 2019 se konalo od 17. do 19. září. Jsou to vítězové každého národního kvalifikačního finále, kteří mají za úkol reprezentovat barvy svého národa. Celkem 17 týmů bojovalo o titul mistra světa AGWC 2019.

Amateur Golf World Cup: shrnutí finále

© Amateur Golf World Cup

Amateur Golf World Cup, 1. den

Po týdnu a měsíci plném emocí je golfové hřiště Hacienda Del Alamo konečně připraveno uspořádat mezinárodní finále AGWC. Poté, co týden před akcí došlo ke špatnému počasí, se celý tým zahradníků a golfový manažer sešli, aby co nejlépe připravili a opravili toto nádherné hřiště. Golfové hřiště bylo dokonce těsně před akcí uzavřeno čtyři dny, aby se co nejlépe upravilo.

První den soutěže, pod sluncem, který již zasáhl v 7:30, 34 hráčů tohoto finále a 16 hostů se vypořádali s velmi dlouhým kurzem „Hacienda Del Alamo“, 6 m za par 375.

V době od 8:30 do 9:50 začaly části finalistů na jamce číslo jedna a na straně hostů na jamce číslo 10, pod výjimečnou modrou oblohou a poměrně příjemnou teplotou.

Cestou se začal zvedat vítr a přicházely velké mraky, ale bez následků kromě několika kapek deště.

Ze sportovního hlediska se soutěž hraje přidáním hrubého a čistého skóre každého hráče týmu za období tří kol, dvou samostatných kol a jednoho kolečkového tahu.

Pokud jde o výsledek dnešní doby, Češi se umístili na vrcholu se skóre 131 bodů, následovali těsně Japonci (128 bodů), hájili šampiony, poté trochu samostatní Ivorijci (111 bodů)

Naše Francouzka při hledání prvního vítězství ukazuje na šesté místo v žebříčku s 24 body vzadu.

Reakce našich horkých Francouzů:

Gauthier Massard:

"Jmenuji se Gauthier, kvalifikoval jsem se do národního finále v Léry Poses." Byla to poslední kvalifikační soutěž. Vyhrál jsem tím, že jsem hrál 76, + 4. Potom národní finále v golfovém klubu Saint-Omer, které jsem vyhrál v hrubém stavu, abych šel do Španělska v Murcii. Bylo to velké potěšení. "

"Na začátku prvního dne jsem byl velmi zdůrazněn, zejména u fotografa, mluvčího jsem se ocitl v nejtěžším od prvního tahu 1. První 1 až 3 díry byly se zvládáním stresu docela komplikované, pak jsem uspěl relaxovat. "

"Je to velmi obtížný kurz, není příliš drsné zastavit míče, jen druh půdy smíchaný s kameny." Také jsme museli být velmi opatrní s obilím greeny, což výrazně ovlivňuje rychlost míče a trajektorii. Také jsme trpěli žárem, na začátku 3. jsme už vypili veškerou vodu z Dárků 1. “

„Od prvního dne jsme byli velmi dobře přijati a jsme rádi, že můžeme reprezentovat Francii na mistrovství světa amatérských golfů“

Romain Darracq:

"Druhá řada kurzu, začátek žluté, pro mě velmi komplikovaný, protože je velmi dlouhý." Odjezdy nejsou snadné, protože dorazíte přímo k překážce, která ponechává dlouhé kluby pro zelené útoky. "

"Zelení nejsou tak snadné jako zbytek kurzu." Udělal jsem několik dobrých věcí, ale na sebemenší špatnou věc, kterou jsem za to draze zaplatil. Takže skončíme šesté po prvním kole. "

"Nastavení je neuvěřitelné, atmosféra, kterou se LeClub podařilo nastavit, je opravdu úžasná a my jsme velmi šťastní, že jsme tam a zastupujeme Francii." "

"Zítřejším cílem je pódium, jsme čtyři údery od třetího." Gauthier si musí udržet svou úroveň tím, že okusí jeden nebo dva další body a já musím udělat velké úsilí a myslím si, že můžeme toto zpoždění vyrovnat, abychom mohli dát vše na bitvu. "

Francouzský tým - © Amateur Golf World Cup

Amateur Golf World Cup, 2. den

Po stresu prvního dne soutěže dorazilo dnes ráno našich 17 národů s touhou bojovat na hřišti. Dvakrát pokosené a válcované greeny se ukázaly jako skutečná výzva pro všechny naše ostřílené golfisty. Všechny podmínky byly splněny ke skóre dnes ráno, což se nepovedlo.

Japonci i Češi se oproti konkurenci vynořili o něco více s 256 body 254 body.

Všimněte si dobrého výkonu naší francouzštiny, která ukazuje na třetí místo v žebříčku se zpožděním 21 bodů nad Japoncem, celkem tedy 235 bodů. První místo bude složité, ale spoléháme na soudržnost francouzského týmu, která zajistí místo na stupních vítězů.

Pozor také na Maročany, autora výjimečného dne, na čtvrtém místě v žebříčku, 2 body za Francouzi. Nádherný výkon mladého marockého Bouchra Laktira, autora 63 bodů.

Reakce našich Francouzů po druhém kole:

"V teple bylo druhé kolo mnohem lepší, tentokrát všechny starty a železo bylo bezvadné, prostě chybělo uvedení, 2-3 putty na každou jamku, bolí to a já jsem se probudil příliš pozdě." Gauthier hrál velmi dobře, uvolnil +6, velmi fit… “

"Nejprve počkáme na výsledky všech her a pak si odpočineme a uvidíme, jak jsme na zítra, pak všechno v tomto posledním kole." "

"V dobré kondici, jen malá chyba v díře číslo 11. Mám vynikající pohon, měl jsem 100 metrů vlevo, poškrábal jsem přístup, zmeškal jsem čip, znovu jsem udělal a udělal jsem dva putty tak dvojnásobně bogey , Trochu hanby, ale celkově solidní hra, ať už je malá nebo velká. „`

"Rozhodčí nás většinu dne sledoval." Načasoval všechny naše záběry, přilepil nás, abychom se mohli pohnout kupředu, což vyvolalo malý tlak. Ale alespoň tam byl a my jsme mu mohli položit otázky a zeptat se ho. "

Japonský tým - © Amateur Golf World Cup

Amateur Golf World Cup, 3. den

Poslední den finále Amateur Golf World Cup 2019 proběhl ve slavnostní atmosféře, kde byly přítomny emoce a napětí až do jeho ukončení. Po urputném boji o první místo mezi Čechy a Japonci, kteří jsou v čele od začátku soutěže, je Japonsko velkým vítězem tohoto ročníku AGWC 2019.

Bohužel pro Čechy je chyba záznamu, která vede k diskvalifikaci, připravena o dobré druhé místo.

Naše francouzština zářila tento poslední den navzdory komplikovanému konci kurzu, zejména na posledních třech jamkách. Proto v tomto vydání skončili na druhém místě. Třetím týmem je Maroko. V posledním kole byli ve stejné hře jako Francouzi a bojovali až do konce, aniž by se pustili.

Závěrem se všichni účastníci zúčastnili slavnostní večeře a slavnostního předávání cen. To bylo oživeno velkolepým cirkusovým představením a párty, kde ukradená skupina oživovala večer až do pozdních nočních hodin.

Během tohoto večera jsme mohli oznámit, že hotel Shangri-La na Srí Lance bude hostit finále AGWC2021 a nabídne všem hráčům pobyt v jeho prostorách. Nyní se zaměřujeme na AGWC 2020, které se bude konat příští červen v Heritage Le Telfair Golf & Spa Resort na Mauriciu.

Reakce naší francouzštiny:

"Oba jsme hráli dobře, ale postrádali jsme realismus a soustředění." Zejména při dvou příležitostech. Nebo jsem hrál svůj míč, než Romain hrál na birdie, což nám dalo dvě par na dvě jasné birdie šance. "

"Putty nevstoupily, nepodařilo se nám přiblížit se k vlajkám, ale drželi jsme se." "

"Hráli jsme dobře, byli jsme v průběhu hry solidní, ale nakonec jsme praskli dvěma bogeyes na posledních dvou dírách." Jsme však na druhém místě s nešťastnou diskvalifikací Čechů. “

Ke stažení výsledkové tabulky: Cliquez zde