Alexander Levy získal titul čtvrtého evropského turné své kariéry, když včera porazil vůdce Dylana Frittelliho v play-off na Volvo China Open v Pekingu v Haiurou.

Alexander Levy - Foto: DR

Alexander Levy odstartoval sedm úderů za vůdcem Dylanem Frittelli a věděl, že tuto neděli bude muset skórovat nízko, aby doufal, že bude vyvíjet tlak na Jihoafričana. To je přesně to, co dokázal, když překonal první nohu za -2 díky birdie, bogey, birdie, birdie sekvenci od 6 do 9, zatímco vedoucí muž hrál prvních devět jamek v přes.

Vyzbrojen opět velmi efektivním putováním, Levy pokračoval ve svých útocích na return a přidal další dva birdie na 11 a 14, které ho okamžitě přivedly k jeho rivalovi.

Frittelli, zvítězil pod tlakem, se dopustil velmi drahého dvojitého bogey ve 12, který oživil veškeré napětí.

Jihoafričan se lpí na své skromné ​​výhodě a poté ze 14 na 17 vrátil čtyři rozhodující putty, aby zůstal vpředu. Ale Levy, který těsně minul orel v 18 letech poté, co udeřil na green na dvě části, podepsal finální birdie a skončil celkově na -17, což v tomto posledním kole vyneslo velmi dobrou kartu 67 (-5).

Pro Levyho je to opakování jeho vítězství na Volvo China Open v roce 2014, čímž se stal prvním dvojnásobným šampiónem v 23leté historii soutěže. Španěl Pablo Larrazabal obsadil třetí místo.

„Je to fantastické - jsem opravdu šťastný, protože Volvo China Open 2014 bylo moje první vítězství na Tour, takže tato událost pro mě hodně znamená a rád hraju v Číně“řekl Levy.

26letý Francouz zahájil den sedm úderů za Frittelli a vytvořil největší návrat vítězem v historii turnaje. "Na začátku kola jsem si myslel, že být v první trojce bude dobrý výsledek, ale když jsem byl v patnácté a viděl jsem, že jsem jen jeden úder za vůdcem ... je to jak jsem začal věřit, že bych mohl turnaj vyhrát “řekl.

Nejlepší místní talentový výkon týdne pocházel z 21letého Li Haotonga, který se duchovně zastával titulu Volvo China Open, který vyhrál v roce 2016, který skončil s kartou 70 (-2) za dorazit na 11. místo.