Vedoucí z večera druhého kola, Brooke M. Hendersonová, bude moci tento týden ukořistit své druhé vítězství na velkém turnaji své kariéry. Ve 24 letech vyhrála trofej pro The Amundi Evian Championship. Perrine Delacour, v první patnáctce na začátku posledního kola, nakonec po náročném dni skončil na 15. místě.

Amundi Evian Championship: Velké vítězství pro Brooke M Henderson

Brooke M Henderson – ©Philippe Millereau / KMSP

Tento velký týden v Evianu vynesl svůj verdikt po posledním kole se zvraty. Lídr po pohyblivém dni Brooke M. Henderson odstartoval v tomto posledním kole o dva údery dopředu, ale začátek dne byl obtížný. Po bogey na jamce 1 předvádí double bogey na jamce 6, čímž přivádí své pronásledovatele zpět do boje o titul. S +3 na začátku dvanáctky se musela na čas vzdát turnajového vedení ve prospěch Američanky Sophie Schubertové.

Kanaďanka pak dokázala vystoupat na svah, když na jamkách 14 a 15 podepsala dvě birdie v řadě, než svůj turnaj uzavřela vítězstvím birdie na 5. paru jamky 18. S poslední kartou 71 (PAR) vyhrála jedno. krok před Sophií Schubertovou. Na třetím místě jsou Mao Saigo, Lydia Ko, Charley Hull, Hyo Joo Kim a Carlota Ciganda.

V pouhých 24 letech získala Kanaďanka svůj druhý grandslamový turnajový titul po LPGA Championship, který vyhrála v pouhých 18 letech.

„Být tady a být dvojnásobným majorem šampionem je prostě neuvěřitelný pocit […] Je to skvělý pocit být na vrcholu žebříčku hlavních. Jen se snažím toho vzrušení využít, jak nejlépe dovedu. »

Nelly Korda byla tento týden v Evianu na 8. místě po boku světové jedničky Jin Young Ko.

Tento nedělní den se na Francouze neusměje. Perrine Delacour, 13. po třech kolech, se vrací do klubovny s nejhorší kartou v poli, 79 (+8), a sesadila ji na 54. místo, šestnáct úderů za vedoucí.

Agathe Laisné hraje v tomto posledním kole pod par, 69 (-2). Svůj týden končí na 69. místě.

Pauline Roussin-Bouchardová vrací během tohoto čtvrtého kola svou nejhorší kartu týdne: 79 (+8), končí 72.

Chcete-li najít konečný žebříček The Amundi Evian Championship: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.