Díky dvěma úžasným prvním kolům a pozoruhodně solidnímu víkendu vyhrál Joaquin Niemann turnaj Genesis Invitational na hřišti Rivieira Country Club. Jeho druhé vítězství na PGA Tour mu umožňuje začlenit se do světové top 20.

Joaquin Niemann vítěz soutěže Genesis Invitational – prostřednictvím Twitteru @PGATOUR

V tomto novém týdnu PGA Tour se hráči během Genesis Invitational poměřili s těžkým hřištěm klubu Riviera Country Club. Jako každý rok nabízí toto hřiště hráčům těžké a extrémně rychlé greeny, často dějiště velkých zvratů. Tohoto turnaje Invational, který nabízí dotaci 12 milionů dolarů, bylo přítomno pole významných hráčů, mimo jiné John Rahm, Collin Morikawa nebo Justin Thomas.

Joaquin Niemann pro své druhé vítězství na PGA Tour vystřídal Maxe Homu, vítěze Genesis Invitational v roce 2021. Mladý Chilan vyhrál své vítězství suverénně, ohromující v prvních dvou kolech s double 63 (-8) začíná víkend v -16. Turnaj nakonec uzavřel s kartami 68 (-3) a 71 (PAR) a vyhrál se dvěma údery před Collinem Morikawou a Cameronem Youngem s -19.

Jeho druhé vítězství na PGA Tour po Military Tribute v The Greenbrier v roce 2019 mu umožňuje vyšplhat se na 20. místo na světě, což je jeho dosavadní nejlepší umístění. Tento mladý hráč ve věku 23 let začíná rok s velkým úspěchem se dvěma umístěními v top 10 (na Farmers Insurance Open a na Saudi International) a vítězstvím. Ve FedEx Cupu se vyšplhal na 7. místo.

Collin Morikawa uzavírá svůj týden s kartou 65 (-6) a celkem -17, což je synonymum pro 2. místo. Toto druhé místo na tomto Genesis Invitational ho přibližuje Johnu Rahmovi, který stále zaujímá první místo ve světovém žebříčku.

Cameron Young, dvojnásobný vítěz na KornFerry Tour 2021, skončil na společném druhém místě vedle Collina Morikawy. Tento výborný výsledek mu umožňuje dosáhnout na 53. místo světa (byl 113.).

Chcete-li najít kompletní žebříček Genesis Invitational: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.