S poslední kartou v 64 (-8) tuto neděli vyhrála Američanka Ryann O'Tooleová Trust Golf Women’s Scottish Open ve Skotsku s celkovým skóre -17 za týden. Céline Boutier, francouzská premiéra, skončila v týdnu na 7. místě při -9: do výkonu posledního majora v sezóně chyběl týden.

Trust Golf Women’s Scottish Open: O'Toole vítězí, Boutier 7th

#LETWinnerSelfie s věrným golfistou Titleist Ryann O'Toole, která vyhrála Scott Golf Open Trust Golf Women se svým Titleist Pro V1 #RaiseOurGame | #AlwaysBringYourBest

Dámské golfové hřiště Trust Golf Women’s Scottish Open se ukazuje jako dobrá příprava na několik dní ženského Open AIG. Turnaj společně schválený LPGA a LET, mnoho bodů je třeba získat na hřišti Dumbarnie.

Během tohoto posledního kola Trust Golf Women’s Scottish Open nám Ryann Ô´Toole předvedl působivou hru. Američan podepisuje přepychových 64 (-8), chybí mu jediná plavební dráha (13/14) a ovládá všechny greeny.

4 birdie ze 4 na 5, celkem 8 birdie tuto neděli, mu umožnilo vyhrát první vítězství na LPGA. Čtyřiatřicetiletý hráč s tímto titulem ve Skotsku se vrací do světové top 34 (100.).

Atthaya Thitikul a Lydia Ko skončily druhé na -14, 3 údery od vítězství.

Novozélanďan a čerstvý bronzový medailista z tokijských her tuto neděli podepsali nejlepší kartu: 63 (-9) se 7 birdie a orlem na 4. a 17. místě.

Atthaya Thitikul s tímto druhým místem udržuje náskok Race to Costa Del Sol.

Trust Golf Women’s Scottish Open: Ryann O'Toole vítězí, Céline Boutier

Céline Boutier - fotografie Alexis Orloff

Céline Boutier skončila celkově 7. na -9. V posledním kole dělá 68 (-4), 5 birdie proti 1 bogey.

Perrine Delacour a Céline Herbin, které rovněž prošly CUT, skončily na 22. místě (-6), respektive 31. místě (-4).