Kapitán Tým European Ryder CupThomas Björn, udělal stejnou chybu tím, že vybral Sergio Garciu jako výběr divoké karty, který udělal Darren Clarke s Lee Westwoodem před dvěma lety v Hazeltine?

Thomas Bjorn se rozhodl pro tým European Ryder Cup

Thomas Björn a Jim Furyk, foto © TPlassais / swing-feminin

To byla nejdůležitější otázka poté, co si Thomas Björn vybral vítěze Masters 2017 s Paulem Caseym, Ianem Poulterem a Henrikem Stensonem, aby obsadili jeho tým a čelili Američanům na Golf National v Paříži koncem tohoto měsíce. Kvarteto se připojuje k automatickému výběru Tommy Fleetwood, Tyrrell Hatton, Rory McIlroy, Francesco Molinari, Alex Noren, Thorbjorn Olesen, Jon Rahm a Justin Rose.

Thomas Björn se rozhodl pro veterána Ryder Cupu, velmi zkušeného, ​​ale ne příliš fit, spíše než sportovců, jako je Rafa Cabrera Bello, Thomas Pieters a Matt Wallace.

Cabrera Bello absolvovala T-7 na mistrovství společnosti Dell Technologies, T-11 na mistrovství Wyndham a T-10 na mistrovství PGA. Je to místo vyšší než Sergio Garcia v oficiálním světovém žebříčku, 29. až 30. místo v Garcii.

Wallace se bude cítit poškozen, protože vyhrál poslední evropský kvalifikační turnaj Made in Denmark. Wallace na svých posledních osmi jamkách vyhrál sedm birdie, aby vyhrál šampionát, což je jeho třetí vítězství v sezóně. Pieters také v poslední době prokázal návrat do formy, přičemž posledních pět startů měl tři top 10.

Sergio Garcia se nedostal do kvalifikace FedEx Cupu. Od Masters vynechal sedm střihů, včetně tří ze svých posledních pěti startů. Na French Open letos skončil osmý, což byla jeho první zkušenost s kurzem Ryder Cupu.

Dán doufá, že ho neztrácí stejný osud, jaký měl Clarke před dvěma lety, když si kvůli svým zkušenostem vybral Westwooda, ale Westwood na svém 0. Ryder Cupu šel jen 3-10.

Tentokrát Sergio Garcia přebírá roli Westwooda jako nejzkušenějšího hráče evropského týmu. 38letý Spasgnol vystoupí v bienále na deváté místo. Jeho statistiky v tomto případě jsou 19 výher, 11 proher, 7 remíz.

Při svém prvním vystoupení před dvěma lety v Ryder Cupu si Cabrera Bello připsala 2.5 ze 3 bodů a Pieters 4 z 5 bodů.

Thomas Björn vsadil na Sergia Garciu, což by mohlo omezit šance Evropy na vítězství v Ryder Cupu.

Stane se Tomas Björn vítězem? Sergio Garcia v Ryder Cupu v každém případě zřídka zklamal!