Sophia Popov se v roce 2019 téměř vzdala golfu, ale rozhodla se pokračovat ve své cestě rok. Její odolnost byla odměněna několika vítězstvími na začátku roku na Cactus Tour, po nichž následovalo nepravděpodobné vítězství v hlavní lize na AIG Women's Open v Royal Troon v srpnu.

Sophia Popov: Natalie Gulbis není příčinou jejího vyloučení z CME

Sophia Popov s cennou vítěznou trofejí ženského British Open - Foto Tristan Jones - LET

Zmatek, ve kterém se Sophia Popov v současné době nachází, se týká mistrovství CME Group Tour LPGA, které začíná tento čtvrtek v Neapoli na Floridě. 28letá žena, která vyhrála hlavní turnaj před čtyřmi měsíci, bude muset sledovat akci ze svého gauče přes město, protože její status jí neumožňuje účast.

Pokusme se to vysvětlit v náboji tweetů, které se spojují na sociálních sítích.

V typickém roce postoupí 60 nejlepších hráčů LPGA Tour do finále sezóny. Během tohoto nejneobvyklejšího roku se počet hráček v turnaji zvýšil na 72. Poprvé (a zřejmě naposledy) byla dvě z těchto míst vyhrazena pro sponzorské výjimky. Vzhledem k tomu, že Popov nebyla členem LPGA Tour, když vyhrála Open, jeho body z Troonu se nepočítají. Nebylo tedy součástí 60 nejlepších. Ani 70 nejlepších. Ani jedna z těchto výjimek pro ni nebyla přínosem.

Pozvánky byly zaslány Sarah Kempové, která je velvyslankyní skupiny CME, a Natalie Gulbisové, která není. Gulbis je ale přítelem generálního ředitele skupiny CME Terry Duffyho, a to stačí.

„Natalie znám od roku 2005, kdy jsem organizoval svoji první akci s klienty“, Řekla Duffy a dodala, že pomohla sponzorovat turnaj.

Gulbis letos udělal pouze šest startů, chybí pět střihů, jednou odchází do důchodu a jednou vylepšuje. Je to záznam, který ospravedlňuje oznámení jejího odchodu do důchodu po sezóně 2020. Pandemie tento plán odsunula na rok (zjevně odchod jediného vítěze vyžaduje shromáždění příznivců). Popov má stejnou šanci na vítězství v mistrovství CME Group Tour, zatímco sedí na gauči, jako Gulbis v soutěži. Oba však získali místo, kde se nacházejí. Toto je neatraktivní realita sportovního sponzorství.

Pokud by byly zohledněny body, které Sophia Popov získala za své velké vítězství, byla by v poli pro Neapol na 16. místě v tabulce.

Ale nepočítali se, a tak skončila na 82. místě a mimo řez. "Je to otázka spravedlnosti, co se týče hráčských dovedností. Není to tak, že bych to nevyhrál." Je to, jako bych to technicky vyhrál z hlediska bodů “, Řekl Popov.

Jak jsme se všichni dozvěděli na školním dvoře, každý, kdo volá své místo "Technický" je obecně na kluzkém povrchu a"Spravedlnost" je strašně nejistý svah, na který se musíme vsadit, abychom získali právo na sport, protože „Technicky“ Popov to nevyhrál. Nehrála svou roli v prvních 60 letech, nehrála svou roli v příštích 70 letech a neměla by předpokládat, že má nárok na některou z těchto sponzorských pozvánek.

Pravidla nepřestávají být pravidly jen proto, že konkurence a její příznivci sociálních médií mají pocit, že se s nimi zachází nespravedlivě, což je práce, která platí na většině míst.

Je nepopiratelné, že pole v Neapoli by bylo posíleno přítomností Popova. Napsala, jaký by mohl být nejlepší golfový příběh v jinak mizerném roce. Ale o výjimkách pro sponzory - dokonce i těch, kteří se pravděpodobně přidají k údajně elitní události uprostřed pandemie - rozhoduje zlaté pravidlo: oni jsou ti, kteří mají zlato, kteří zlato vyrábějí. pravidla.

Je to spor o 70 míst, ne o další dvě. Skupina CME je plně oprávněna rozšířit své výjimky na základě podnikové loajality. S každou pozvánkou na turnaj je vždy více zasloužilých hráčů. Ale tyto pozvánky nejsou určeny pro lidi, kteří si zaslouží, nebo podléhají citům. A rozhodně nejsou založeny na spravedlnosti. Lim Kim, která minulý neděli zvítězila na US Women's Open, je také tento týden mimo hřiště, protože není členkou LPGA Tour.

Velká část tlaku na sociální média se zdá být méně o tom, jak vystoupila Sophia Popov, než o tom, že vstoupila Gulbis. To je úplně normální. Její vítězství na Evian Masters v roce 2007 je jediná věc, která odlišuje Gulbis od golfového ekvivalentu Anny Kournikové, tenisové hvězdy z 90. let, která sice nevyhrála, ale přesto zvítězila a který zahájil řadu vyhledávání na internetu v izolovaných univerzitních rezidencích. A nic nepřekoná podívanou na velkou šampionku, která sedí doma, zatímco vyčerpaná kdysi vítězná hráčka si v posledních dnech své kariéry zajistí místo na významném turnaji.

Skutečnost, že se golf ocitá v dalším zbytečně trapném příběhu, však není chybou CME Group nebo Gulbis. Sponzor má právo rozšířit pozvánku a Gulbis má právo přijmout.

Drsnou realitou soutěžního sportu je, že jedna osoba mohla tento týden zaručit Sophii Popovové místo na kurzu - sama.