Několik týdnů po svém prvním vítězství na PGA Tour na Waste Management Phoenix Open přidal Scottie Scheffler na svůj seznam druhou trofej, když s náskokem zvítězil v tomto Arnold Palmer Invitational.

Scottie Scheffler vítěz Arnold Palmer Invitational - přes Twitter @@barstoolsports

Scottie Scheffler vítěz Arnold Palmer Invitational – přes Twitter @@barstoolsports

PGA Tour představila tento týden historické setkání Tour: Arnold Palmer Invitational. Pět let po smrti sedminásobného vítěze majoru Bay Hill nadále pořádá tuto skvělou akci na památku šampiona. Hřiště Bay Hill, jedno z oblíbených šlapacích hřišť Tigera Woodse s osmi výhrami, je novým testem pro hráče.

Poté, co viděl Rory McIlroy, jak se v prvním kole ujal vedení s kartou 65 (-7), pak Viktor Hovland v pátek vrátil kartu 66 (-6), aby se umístil na vrcholu žebříčku, je to konečně Scottie Scheffler který skončil na nejvyšším stupni vítězů. Američan, který v roce 2021 vyhrál Ryder Cup, vrátil karty 70-73-68-72 a vyhrál ránu před triem Tyrell Hatton, Viktor Hovland a Billy Horshel. Nor těsně unikl play-off s bogey na tříparu ze 17.

Scottie Scheffler přidal ke svému rekordu své druhé vítězství po turnaji Waste Management Phoenix Open, který vyhrál před měsícem. Nahradí Brysona DeChambeau, vítěze akce v loňském roce. Toto druhé vítězství v sezóně mu umožňuje ujmout se vedení ve FedEx Cupu před Hideki Matsuyama. Získal také místo ve světovém žebříčku a dosáhl svého nejlepšího umístění na 5. pozici.

Viktor Hovland tímto umístěním na druhém místě přebírá třetí místo na světě od Patricka Cantlaye. Jon Rahm zůstává světovou jedničkou.

Paul Barjon, jediný Francouz zapojený do této akce, neprošel cutem s kartami 76 (+4) a 83 (+11).

Chcete-li najít kompletní výsledkovou tabulku: Cliquez zde.

Autor: Baptiste Laurensou.