Jonathan Caldwell byl korunován prvním vítězem Skandinávské smíšené hry, zatímco Anglie Alice Hewsonová hrála finálové kolo 69, aby skončila na třetím místě.

Scandinavian Mixed: Caldwell vyhrává a Hewson zaujímá 3. místo

Jonathan Caldwell - © Tristan Jones / LET

Severní Ir zaznamenal konečné kolo 64, aby stanovil cíl klubovny na 17 pod par. Španěl Adrian Otaegui dal putt k vítězství na 18. jamce, ale skončil na třech puttech, zatímco Caldwell získal svůj první titul na European Tour o jeden úder dopředu.

Golfový a společenský klub Vallda hostil tento inovativní turnaj, který viděl 78 mužů a 78 žen soutěžit o stejnou trofej a stejné dotace na stejném hřišti.

Hewson zahájil den remízou s Australanem Jasonem Scrivenerem, Welshmanem Rhysem Enochem a Švédkou Caroline Hedwall.

Začátek byl opět smíšený pro Angličanku, která zvítězila na jihoafrickém ženském Open Investici 2020, když uhodila ránu na své první jamce.

Další slečna na 5 vložená mezi dva birdie a Hewson se odrazil od bogey v 8 s back-to-back birdie.

Její poslední mumlání přišlo na 12. jamce, než na dalších čtyřech jamkách zahrála tři, aby si zajistila třetí místo.

"Bylo to opravdu vzrušující!" Nastartoval jsem drsně a na prvních několika jamkách jsem byl opravdu nervózní, ale podařilo se mi na zpáteční cestě získat dynamiku. Jsem se svým výkonem tento týden opravdu spokojený, zvláště po velmi obtížném začátku sezóny “, řekl 23letý muž.

" To bylo velmi zábavné. Bylo dobré vidět, jak se mé jméno posunulo v žebříčku nahoru. Chtěl bych dát svůj putt do 17. a dát si šanci v 18., ale tak to je a pořád jsem se hodně bavil. "

Po návratu na turnaj, který hostili švédské legendy Henrik Stenson a Annika Sorenstamová, Hewson dodal: "Byla to obrovská příležitost pro ženský golf jako celek." Být na této scéně a ukázat všem, jak dobrý je ženský golf, byla opravdu dobrá příležitost a jsem velmi rád, že jsem byl jeho součástí. "

"Jsem velmi vděčný Annikě a Henrikovi za organizaci tohoto turnaje pro nás a jsem velmi rád, že jsem se zúčastnil prvního ročníku." "

Díky tomuto výkonu Hewsonová vyrazila v pořadí Race to Costa del Sol 2021, den zahájila na 83. pozici a nyní je na čtvrtém místě s 508,5 body.

Babnik stále vede pořadí, ale výkon Olivie Cowanové (T10) ji tento týden vynesl na druhé místo s Lee-Anne Paceovou na třetím místě.

Vynikající výkon golfistky Berkhamsted ji také vynesl na druhé místo v pořadí LET Solheim Cup se 70 body, zatímco Sanna Nuutinen je nyní třetí s 66,25 body.

Chcete-li nahlédnout do výsledkové tabulky: Cliquez zde