Poté, co ve finále porazili golfový klub Toulouse, vyhráli hráči ze Saint-Nom-La-Bretèche 19. golfista ve své historii. Klub Ile-de-France nevyhrál od roku 2002, tedy před 19 lety!

Saint-Nom-La-Bretèche vítězí v klubu golfistů!

© Golfers Club Club Trophy

The Golfers 'Club Trophy je název trofeje udělené francouzskému prvnímu diviznímu šampionskému ženskému týmu.

Nejúspěšnějšími kluby v této soutěži jsou kluby Ile-de-France, mimo jiné s Racing Club de France, Saint-Nom-La-Bretèche nebo golfovým hřištěm Saint-Cloud.

Po kvalifikaci ve hře na rány jsou oblíbenci přítomni v horní části žebříčku. Tým Boulie skončil první se sedmnácti údery před svým prvním lovcem. Toulousaines skutečně končí na druhém místě a jsou v dobré pozici k obhajobě titulu získaného v roce 2020. Saint-Cloud končí na 3. místě a Saint-Nom-La-Bretèche na 5. místě.

Během čtvrtfinále Racing Club de France vyřadil Lyon Salvagny, Saint-Cloud vyřadil Golf Club de Lyon a Toulouse vyřadil Palmolu.

Saint-Nom-La-Bretèche čeká ve čtvrtfinále zápas s klubem Saint-Germain. Oba týmy se ráno navzájem zneškodní ziskem dvojnásobku.

Dvouhry se však staly výhodou hráčů trénovaných Arnaudem Verhaeghem. Vyhrávají tři hry odpoledne a vyhrávají 4,5-2,5.

V semifinále se Toulouse utká se Saint-Cloud a La Boulie, první v kvalifikaci, se Saint-Nom-La-Bretèche.

V dopoledních čtyřhrách získávají páry Thompstone / Duchefdelaville a Rousselot / Liautier pro Saint-Nom dva body, přičemž vítězí 2 a 1, respektive 1UP.

V odpoledních zápasech získala první bod Charlotte Liautierová za Saint-Nom. Lauren Thompstone však doručila své spoluhráče vítězstvím 1UP nad Vairana Heck až v posledním zápase. Saint-Nom vyhrál 4-3.

Přitom právě Toulouse jde do finále díky vítězství 5,5 až 1,5 proti Saint-Cloud.

Finále je tedy proti Toulouse, obhájci titulu Saint-Nom-La-Bretèche, osmnáctinásobného vítěze akce. Ve čtyřhře jsou dva vítězné páry proti Boulie opět vyrovnány. Dva body opět získávají dvojice Saint-Nom-La-Bretèche.

Ve dvouhře získává první bod Yvie Chaucheprat, 6 a 5 proti Emmě Alard. Toulouse zvedá za stavu 2-1.

Nicméně za ní dva hráči ve formě tento týden na straně Saint-Nom vyhráli své zápasy a zpečetili vítězství pro Saint-Nom La Bretèche.

Charlotte Liautier vyhrává 7 a 6 proti Clémence Cadéac a Lou Rousselot vrací bod vítězství vítězstvím 5 a 3 proti Louise Reau.

5. místo po úderech úderů se hráčům Saint-Nom La Bretèche podařilo vyšplhat na 19. titul tím, že ve čtvrté, první a druhé kvalifikaci obsadili.

Autor: Baptiste Laurensou.