Minulý týden slogan pro první Jabra Ladies Classic na Sunshine Ladies Tour zněl „Make Life Sound Better“. Život je pro Anne-Lise Caudal rozhodně dobrý a sladký poté, co minulý pátek porazil oblíbenou davovou Nobuhle Dlamini, aby vyhrála úvodní turnaj.

Ohlédnutí za vítězstvím Anne-Lise Caudal v Jabra Ladies Classic

Anne-Lise Caudal - © Sunshine Ladies Tour

Anne-Lise Caudal vyhrála dva údery před celkovou kartou 212 (-4) s finálovým kolem 73, aby ukončila sedmiletý nedostatek v golfovém klubu Glendower.

Dlamini, hráčka Svazijska, podepsala 75, což jí umožnilo skončit druhá, zatímco Kiera Floyd, 14letá členka týmu GolfRSA Elite Squad z Ebotse, hodila 73, aby získala amatérský titul třetím místo v par.

Vítězství Anne-Lise Caudal jí vyneslo šek v hodnotě R28 000 (1650 EUR), 250 bodů, což ji zvedlo na páté místo v pořadí za zásluhy o investiční fond majetku, stejně jako tiket na Jabra Ladies Open na Ladies European Tour v květnu.

Vlhká, ale usmívající se poté, co ji její spoluhráči Sunshine Ladies Tour nastříkali na 18. green, rodák ze Saint-Jean de Luz řekl: „Toto je moje první vítězství, protože jsem porazil Lauru Daviesovou v Unicredit German Ladies Open 2012 a je to pro mě velmi zvláštní doba. Vítězství je vítězství a nezáleží na tom, zda je to tady nebo na Ladies European Tour. Stále musíte hrát, abyste vyhráli. Jsem velmi, velmi šťastný, že jsem opět mistrem. "

Anne-Lise Caudal a Nobuhle Dlamini byly na začátku finále remizovány s pěti pod parem, Dlamini využil výhody hned od začátku, po bogey od Caudala.

Hráč Paus Basque si vedl velmi dobře, a to i přes další dva bogey na jamkách 4 a 6, zatímco Dlamini také ustoupil se dvěma bogey na 2 a 6 a trojitým na par 4 jamky 7.

Swazi se po birdie na 10 svázali s Anne-Lise Caudal, ale Caudal vzal dva údery a nikdy se nevzdal. Oba hráči zahráli na 15 par-5 a bogeyed na 17 kurtu před ukončením kola s parem na 18.

„Nebyl to pěkný golf,“ řekla Anne-Lise Caudal. "Nobby na začátku trefila několik špatných střel, ale ona se vzpamatovala s několika skvělými zákroky za par." Ve druhém kole jsem nehrál tak dobře a moje putování nebylo nejlepší, ale podařilo se mi znásobit pars, abych zůstal v závodě. "

Opakované zranění zápěstí jí bránilo v návratu na elitní úroveň ve sportu, ale Caudal věří, že je zpět na vzestupné křivce. "Cítím se znovu jako vítěz," říká.

"Jsem na Sunshine Ladies Tour šest let, ale letos jsem poprvé hrál celou sezónu." Získal jsem zde hodně sebevědomí, přišel jsem na druhém místě a několikrát jsem byl za poslední dva měsíce v nejlepší skupině. Když jsem hrál tři nebo čtyři týdny po sobě, vždy jsem si udržoval dobrou formu a věděl jsem, že budu mít dobrý týden. "

Anne-Lise Caudal pomohla přivést Jabru do Jižní Afriky a byla nadšená, že mohla vyhrát první akci pro svého sponzora.

"Chtěl jsem tento týden vyhrát pro Jabru, abych jim ukázal, že podporují správného vítězného koně." Chtěl jsem vstoupit do Jabra Ladies Open podle zásluh, ne s pozvánkou. Doufám, že Nobbymu poskytnou místo, »Zdůraznil Anne-Lise Caudal.

"Jsem opravdu rád, že Jabra tento týden přišla na turnaj a na vlastní oči viděla, jak skvělá je Sunshine Ladies Tour." Úroveň je vysoká, jedná se o ostře vybojovanou soutěž a je tu několik skvělých hráčů, kteří jsou skvělými vyslanci golfu a Jižní Afriky. "

Caudal - pátý nový mezinárodní šampion Sunshine Ladies Tour v této sezoně - se ve finále sezóny na Joburg Ladies Open opět postaví Dlamini a francouzský golfista se vrátí příští týden do Country Clubu Soweto.

"Myslím, že příští týden bude další náročný týden," řekla. "Na konci sezóny je to vždy těsné a hrajeme také o větší prize money a myslím, že bych mohl bojovat dvakrát po sobě." Nejprve ale dnes večer oslavíme s braai u Nicole Garciové. "

Floyd, který birdieged dva par-5s z 9 zpět končí třetí, obdržel zvláštní ocenění od 2019 Jabra Ladies Classic šampion na slavnostním předávání cen.

„Kiera bude jednoho dne hvězdou,“ řekl Caudal. " Je jí teprve 14, ale v poslední skupině neustoupila a hrála o vítězství. Dosud byla úspěšná a její krátká hra je velmi solidní, takže to nebude dlouho trvat, než vyhraje tituly na Sunshine Ladies Tour.. "