Co je nového v Race to Costa Del Sol? Švédka Julia Engstromová zažila nezapomenutelný týden na golfu du Médoc v Bordeaux, kde zvítězila na prestižní Lacoste Ladies Open De France o krok před Céline Herbinovou a Magdalanou Simmermacherovou. Ve druhém kole také vytvořila vzácnou hole-in-one.

Julia Engstrom - © ASO / P.Ballet

Díky vítězství si Engstrom letos k celkovému součtu přidala 150 bodů, což ji vyneslo na druhé místo v Race to Costa Del Sol, čímž se umístila na třetím místě belgická Manon de Roey a uzavřela rozdíl s vedoucí Emily Kristine Pedersen, která pokračovala ve svém stabilním postupu zakončením v T15.

Rok 2018 LET Rookie of the Year má oči zaměřené na stříbro, přičemž její poslední vítězství představuje její druhý triumf v sezóně a čtvrté v její kariéře, po dvou vítězstvích v LET Access Series v roce 2018. V pouhých 19 let se Engstrom stává hlavní silou v LET.

Lacoste Ladies Open de France 2020: Engström vyhrává, Herbin druhý

Lacoste Ladies French Open 2020: Engström vyhrává, Herbin druhý - foto kredit T. Renaud / ASO

Po 75 bodech za druhé místo Herbin i Simmermacher v pořadí výrazně vzrostly. Francouzský veterán získal 22 míst na 10. místo a mladý Argentinec prudce vzrostl o 73 míst na 14. místo.
Bývalý hráč Solheim Cupu Florentyna Parker skončil na čtvrtém místě a vyšplhal se na 51 míst, aby dosáhl 34. místa, zatímco stejně úspěšní hráči Kim Metreux a Meghan MacLaren se ocitli v první dvacítce.

Australanka Stephanie Kyriacou se v závodě o LET's Rookie of the Year ještě více přiblížila Alice Hewsonové, která za své sólové 36. místo získala 5 bodů. Nyní je na 7. místě, o jedno místo za Hewsonem.