Tým Spojených států Presidents Cup, v barvách proslavených kapitánem a hráčem Tigerem Woodsem, se v neděli vrátil z dvoubodového odstupu a porazil mezinárodní tým 16: 14, aby vyhrál Presidents Cup již po osmé v řadě. Woods podnítil vítězství svým vedením a co je důležitější, svou hrou, když vyhrál 3: 0 na hřišti Royal Melbourne.

Prezidentský pohár: Tiger Woods vede americký tým k vítězství

© Tiger Woods prostřednictvím Twitteru

Červené dresy (navržené letos Lacoste, ikonickou značkou krokodýlů) pravděpodobně měly naznačovat, že to, co mělo přijít, bylo, jak to uvedl Phil Mickelson na Twitteru, "Skvělá demonstrace golfu a srdce".

Vítězství bylo 11. ze 13 akcí Presidents Cupu pro USA, ale bylo to emotivnější než obvykle, kdy Woods osobně uzavřel sezónu 2019, která začala jeho 15. velkým vítězstvím Masters a Americký tým, který se musel mobilizovat, aby vyhrál. Poté měl slzy, hráče objímal a na konci je divoce objímal.

"Udělali jsme to společně"Řekl Woods se slzami v očích. "Přišli jsme sem jako tým." Moji spoluhráči a moji chlapci hráli dobře. "

Byl to emotivní okamžik pro muže, který byl tak divokým konkurentem po více než dvě desetiletí.

„Plakal jsem téměř ve všech pohárech, které jsme vyhráli“Woods trval na tom. „Pokaždé, neudržu slzy“

Asistenti kapitánů Fred Couples a Steve Stricker oba rádi viděli Woodse dojat k slzám. Páry a Stricker se označili za „dva fňukající“, takže pro ně bylo příjemné mít společnost jednou.

Jako kapitán a hráč to byla plynulá zkušenost a hrál jako člověk, který si užíval druhou šanci na osobní i profesionální úrovni. Jako hráč však byl hvězdou Tigera Woodse, který vyhrál 82 turnajů PGA. Když byl minulý měsíc citován Abraham Ancer, který řekl, že chce čelit Woodsovi jeden na jednoho v Presidents Cupu, Woods se po svém nedělním 3. a 2. vítězství zlomil, "Abe to chtěl." Dostal to. "

A když se ho zeptal, jestli si je vědom Ancerova dřívějšího komentáře, odpověděl a „Ano » živý a zabiják úsměv.

Woods byl prvním hráčem-kapitánem za posledních 25 let a jako první v neděli zasáhl odpaliště, udával tón a poté sledoval, jak jeho hráči znovu a znovu vyhrávají. Jeho tým byl tak nadšený, že ani jedna ze šesti vítězství dvouhry se nedostala na 18 jamek a poslední dvě hry byly sníženy na polovinu. Rozpětí 8–4 bylo největší od amerického vítězství 8–4 na úvodním Poháru prezidentů v roce 1994.

Vítězství získal Matt Kuchar, puttový putt o délce 1 m, který mu dal půl bodu proti Louisovi Oosthuizenovi, což mu dalo 50½ bodů, které americký tým potřeboval k udržení poháru, který snadno vyhrál. v Liberty National před dvěma lety.

Mickelson, který sledoval hru z domova, nazval finále a "Jeden z nejzajímavějších dnů v historii Presidents Cupu." Jaká krásná ukázka golfu a srdce. "

USA od roku 2009 nevyhrály žádné dvouhry, hlavně proto, že vedly tak často s tak velkým náskokem, že poslední den hry byl nekonzistentní. Ne letos, když v neděli zaostali poprvé od roku 2003, kdy hra skončila nerozhodně.

Ernie Els, kapitán mezinárodního týmu, vytvořil nejmladší tým poháru z devíti zemí - Pohár prezidentů nezahrnuje evropské hráče - a jeho hráči se ujali vedení na začátku turnaje o poprvé za 16 let, 10–8 před posledním dnem soutěže.

„Nedostali jsme výsledek, který jsme chtěli“řekla Els.

Patrick Reed, který si v sobotu zahrál s jiným chlápkem poté, co byl jeho obvyklý týmový kolega posazen na lavičku kvůli prosazení fanouška, který proklel Reeda kvůli jeho nedávnému podvádění Hero World Challenge, vyhrál svou jedinou hru týdne CT Pan. Webb Simpson, který hrál s Reedem poté, co prohrál všechny tři hry týmu, nikdy neporazil Byeong Hun An.

Po rozhovoru s médii si hráči z USA sbalili kufry a nastoupili do autobusu, kde se vypořádali s temperamentní verzí "Jsme šampióni" Queen's, daleko od Royal Melbourne.