Vedoucí na začátku posledního kola Adrian Meronk se držel a získal své první vítězství na DP World Tour. Díky součtu -20 vyhrál tento Horizon Irish Open s třídobým náskokem před Novozélanďanem Ryanem Foxem. Antoine Rozner skončil na 13. místě devět ran za vítězem.

Adrian Meronk vítěz Horizon Irish Open - přes Twitter @DPWorldTour

Adrian Meronk vítěz Horizon Irish Open – prostřednictvím Twitteru @DPWorldTour

Irish Open se letos vrátil s novým hlavním sponzorem turnaje, který se nyní nazývá Horizon Irish Open. Turnaj nabídl i kvalifikační místa na 150. The Open.

Lídr na začátku posledního kola Polák Adrian Meronk dokázal udržet kurz podpisem poslední karty 66 (-6). O vítězství v čase peněz bude usilovat zahráním -4 na svých posledních čtyřech jamkách: birdie 15, birdie 16, eagle 17 a par 18.

Je jediným hráčem, který ve všech čtyřech kolech hrál do 70 let. Získal tak své první vítězství na DP World Tour zvednutím trofeje Horizon Irish Open a posunul se na 64. místo na světě, což je jeho nejlepší umístění v kariéře. Zúčastní se 150. ročníku The Open.

Ryan Fox podepsal nejlepší kartu v neděli s 64 (-8), a to i přes bogey na 18. V turnaji obsadil druhé místo. Thriston Lawrence doplňuje pódium.

Shane Lowry skončil první v Irsku na devátém místě s celkovým skóre -12. Víkend dokázal využít k tomu, aby se díky kartám 68 (-4) a 67 (-5) přiblížil předním mužům.

Prvnímu Francouzovi patří 13. místo v osobě Antoina Roznera. V top 10 na začátku posledního kola podepíše Racingman poslední kartu 71 (-1), aby skončil na celkovém -11.

Romain Langasque a Julien Brun skončili na 30. místě s výsledkem -7.

Frederic Lacroix měl po prvním kole za 65 (-7) a poté za 71 (-1) těžší víkend se dvěma kartami nad parem dvě karty 73 (+1). Nakonec skončil 37. s výsledkem -6.