Phil Mickelson vyhrál svůj 6. major ve věku 50 let a znovu se zapsal do historie golfu, když se stal nejstarším hráčem, který vyhrál velký turnaj. Získal titul Player Impact Program (PIP), odměňující hráče, který měl největší vliv na okruh díky své proslulosti.

Phil Mickelson v náručí svého bratra a nosiče Tima, těsně po jeho vítězství - Via @PGATOUR

Letos v květnu si Phil Mickelson přidal velkou šestou pozici do své bodovací karty vítězstvím na USPGA na Kiawah Island. Tím, že vyhrál grandslamový titul ve věku 50 let, se Američan Southpaw stal nejstarším vítězem majoru. Kromě tohoto hlavního titulu bude moci Lefty přidat do seznamu cen titul programu Player Impact Program. Je skutečně prvním vítězem této ceny vytvořené a vyhlášené v průběhu roku 2020.

Lefty to oznámil na sociálních sítích, aniž by úřady sdělily konečné výsledky. Přestože seznam deseti hráčů ještě není znám, Tiger Woods by i přes svou únorovou nehodu skončil druhý.

„Rád bych poděkoval všem šíleným lidem (a také skutečným podporovatelům) za to, že mi pomohli vyhrát PIP. Abych získal druhou polovinu peněz, musel jsem přidat turnaj, který jsem nějakou dobu nehrál. Uvidíme se v Kapalua. PS Pokusím se najít nový předmět kontroverze. “, Phil Mickelson.

Ale co je to program Player Impact Program (PIP)?

Je to „program, jehož cílem je odměnit hráče, kteří mají největší pozitivní dopad na náš okruh,“ řekl Andy Pazder, manažer turnajů a soutěží PGA Tour.
10 nejlepších hráčů v žebříčku tohoto PIP je na konci sezóny odměněno a dělí se o celkový fond ve výši 40 milionů eur.

Jak se vypočítá hodnocení PIP?

Hráčovo skóre se vypočítává pomocí 5 faktorů, z nichž každý započítává 20 % skóre:

• Vyhledávání Google: jak často je vyhledáváno jméno hráče
  • Meltwater Mentions: Jak často je hráč zmíněn v médiích
  • MVP index: měřítko přítomnosti hráče na sociálních sítích
  • Nielsen skóre: jak často je hráč v televizi
  • Q-Score: míra určující osobnosti preferované Američany.

Autor: Baptiste Laurensou.