Na konci dne bohatého na odskoky, který dal vzniknout play-off se čtyřmi hráčkami, je to nakonec světová jednička Nelly Korda, která vyhrála Pelican Women's Championship. Céline Boutier skončila 1.

Mistrovství žen Pelican: Nelly Korda urvala vítězství

Nelly Korda - © LPGA přes Twitter

Toto poslední kolo Pelican Women's Championship na Floridě nabídlo svou porci zvratů.

Nelly Korda a Lexi Thompson, dva vedoucí v sobotu večer, začaly tuto neděli na hodnotě -16. Nelly Kordaová si hned na začátku hry rychle nasadila svůj rytmus: díky pěti birdie za jediné bogey prohrála svých prvních deset jamek za -4 a zahrála s předstihem dvě rány.

Na jamce číslo 12 jsme v poslední části svědky toho, čemu se běžně říká rozlitá smetana: Lexi Thomson zahraje birdie, zatímco Nelly Korda zahraje bogey. Obě ženy jsou nyní spoluvedoucí ve věku -19.

To, co si člověk mohl představit jako zlomový bod turnaje, přichází v 17. hodině. Nelly Korda podepisuje těžké triple bogey na tomto paru 4, zatímco jeho soupeř připouští pouze jednu ránu v jamce bogey. Dvě rány dělí obě ženy ve prospěch staršího. Ve stejnou dobu si v klubovně podepsali známku -17 dva hráči: Lydia Ko a Sei Young Kim.

Lexi Thompsonová proto potřebuje k vítězství par na 72. jamce. Mistrovství Pelican Women's Championship opět udělí svou porci napětí. Lexi Thompson zakončila svůj tah novým bogey, Nelly Korda využila příležitosti a urvala si play-off závěrečným birdie. Obě ženy skončí na -17 a budou hrát play off s Lydií Ko a Sei Young Kim.

Čtveřice hráčů tedy vyrazila na jamku číslo 1.  Světová jednička je jediná, kdo na této jamce zahrál birdie. Vyhrála proto na konci napětí toto Pelican Women's Championship na Floridě.

Modrá strana:

Do tohoto mistrovství Pelican Women's Championship se podílely dvě Francouzky. Oba prošli Cut, ale prožili jsme těžkou neděli.

S konečnou kartou 74 (+4) končí Céline Boutier svůj turnaj s výsledkem -2 na 57. místě.

Perinne Delacour zaostává o jednu ránu. S kartou 72 (+2) v neděli zakončila svůj turnaj na -1 na 60. místě.

Chcete-li najít kompletní žebříček Pelican Women's Championship: Cliquez zde.